Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4313
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans: Agnieszka Rehlis zachwyciła

Piątek, 4 września 2020, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2020, 11:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Silesia Sonans: Agnieszka Rehlis zachwyciła
Fot. Organizator
Głos Agnieszki Rehlis wybrzmiał wczoraj (3.09) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Powrót mezzosopranistki do rodzinnego miasta wyszedł znakomicie!

Agnieszka Rehlis z radością wystąpiła w rodzinnym mieście, z którym łączą ją piękne wspomnienia.

Te wspomnienia są najpiękniejsze na świecie. Tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki muzyczne, tutaj został odkryty mój talent muzyczny i dowiedziałam się, że mój głos jest wart kształcenia [szeroki uśmiech]. Wszystko to stało się za sprawą mojego pierwszego profesora, fantastycznego Franciszka Koscha, któremu zawdzięczam wspaniałe podstawy wokalne, na których bazuję do dzisiaj i które pozwoliły mi przetrwać trudne momenty w moim rozwoju wokalnym do momentu, kiedy poznałam mojego aktualnego Maestro Dariusza Grabowskiego, z którym pracuję już ponad 17 lat. Pan Franciszek Kosch prowadził chór kameralny, w którym zaczęłam śpiewać w wieku 14 lat, później uczył mnie indywidualnie śpiewu solowego. To był wspaniały czas, mnóstwo koncertów w Jeleniej Górze oraz w okolicach i wspaniała, niezapomniana atmosfera - wspominała w wywiadzie dla naszego portalu, Agnieszka Rehlis.

Podczas recitalu Agnieszka Rehlis wspólnie z pianistą Kamilem Grabowskim wykonali m.in. cykl ""Wesendonck Lieder" Richarda Wagnera, a także pieśni Karola Szymanowskiego i Mieczysława Karłowicza. Wcześniej, jako support wystąpiła Julianna Pętlicka (na fortepianie).

W piątek kolejny dzień występów - o godz. 12:00 Silesia Sonans dla najmłodszych, o godz. 19:00 support w wykonaniu uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych, a o 19:30 na organach zagra Maciej Zakrzewski. Wejściówki: 10 zł - dostępne przed koncertem i w punkcie pielgrzymkowym przy kościele.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
500
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group