Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7347
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siła wyższa na zakazie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 lutego 2008, 5:48
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2008, 7:37
Autor: Angela
Fot. Archiwum Czytelnika
Strażnicy miejscy łamią przepisy. Tak twierdzi nasz Czytelnik, który zauważył radiowóz stojący na zakazie postoju. Rzecznik SM podkreśla, że to może się zdarzyć podczas interwencji, kiedy stróże miasta nie muszą dostosowywać się do obowiązujących przepisów.

Zakaz postoju samochodów zatrzymywania się to jeden z najczęściej łamanych paragrafów kodeksu drogowego. W centrum nie ma chyba ulicy bez charakterystycznych znaków. W poniedziałek jeden z naszych Czytelników przy ulicy Piłsudskiego zaobserwował dziwną sytuację.

– Spiesząc się do banku natknąłem się na zaparkowane na zakazie toyotę hilux oraz audi 8 – opowiada napisał do nas mieszkaniec miasta zastrzegając sobie dane do naszej wiadomości. – Blisko stał radiowóz SM także w strefie zakazu. Jeden funkcjonariusz wysiadł z jakimiś dokumentami i wszedł do pobliskiej kamienicy. Drugi siedział w środku i nie wyszedł z auta, żeby się zainteresować samochodami zajmującymi cały chodnik – relacjonuje jeleniogórzanin.
Kiedy wrócił, pojazdy SM już nie było, a inne samochody wciąż blokowały przejście. Dołączył do nich opel.

O komentarz poprosiliśmy mł. insp. Grzegorza Rybarczyka, rzecznika prasowego Straży Miejskiej. – Podczas interwencji funkcjonariusze mają prawo pozostawić auto na poboczu mimo zakazu. A taki, zdaniem rzecznika był właśnie cel przyjazdu patrolu na ulicę Piłsudskiego.

– Nasi funkcjonariusze za każdym razem reagują na łamiących prawo, za co są zresztą przez mieszkańców traktowani jako „ci od blokad” – mówi G. Rybarczyk. Na pytanie, dlaczego strażnicy w tym przypadku nie pouczyli nieprawidłowo parkujących kierowców nie usłyszeliśmy odpowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~lmn 26-02-2008 6:48
to by chyba było nieco nie fair jakby sami sie zatrzymali a tych obok poblokowali? raz narzekacie, że blokują, a raz, że nie blokują...
~Krzysiek 26-02-2008 7:07
<i> regulamin złamany </i>
~kierowca 26-02-2008 7:35
sm napewno sie bali ze kierowcy a8 , bo kierowce poloneza lub innego auta by zablokowali
kmalec 26-02-2008 8:01
Czasem są lepsi strażnicy, a czasem gorsi. Niedawno rozmawiałem z dyżurującym strażnikiem miejskim, to czy nastąpi interwencja i czy będą jakieś skutki zależy od samego stróża prawa. Nie mniej jednak zdarzają się sztuki tzw. „czarne owce” i Ci co muszą się „wykazać”.
kmalec 26-02-2008 8:01
Czasem są lepsi strażnicy, a czasem gorsi. Niedawno rozmawiałem z dyżurującym strażnikiem miejskim, to czy nastąpi interwencja i czy będą jakieś skutki zależy od samego stróża prawa. Nie mniej jednak zdarzają się sztuki tzw. „czarne owce” i Ci co muszą się „wykazać”.
ebee 26-02-2008 8:19
Ciesze się, że szanowna Redakcja poruszyła w końcu tak ważny temat. Temat stróżów prawa- łamiących prawo. Praktyki opisane w tym artykule to standart. Ale policja też nie jest wyjątkiem. Podam przykład. W zeszłym tygodniu jechałem Wolności, około 70 km/h , czyli 20 za dużo. wyprzedził jednak mnie radiowóz. nie miał włączonych "kogutów", czyli nie był w akcji. Kiedy po jakimś czasie wracałem tą samą drogą- policjanci z tego radiowozu łapali na radar tzw "piratów drogowych" I co, droga Redakcjo - jednak są równi i równiejsi ! Bez komentarza ! Pozdrawiam: EBEE
cieplice 26-02-2008 8:25
Coś mi się zdaje, że jak nie dostaną odgórnie „programu na dziś” to nie widzą. To dziwne, ale nieraz widzę jak SM, spokojnie przejeżdża obok łamiących przepisy i nic nie robie, a nieraz ma akcję „łap źle parkujących” i wtedy klapki z oczy spadają. Zapraszam CODZIENNIE SM i Policję na ul. Ściegiennego, gdzie na deptaku, na zakazie kierowcy są góra, a ludzie w tym i osoby niepełnosprawne !!! (obok jest uzdrowisko) musza uciekać albo omijać auta. A co do równości, widziłam SM w kacji w parku, gdzie podjechali sobie po trawce do amfiteatru, zamiast kawałek się przejść, parkując auto na dróżce. Dobra, niech „łamią prawo” wykonując SWOJE OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, a nie prywatne.
~koszerny 26-02-2008 8:30
To ja mam prosbe, aby pan Rybarczyk uświadomił obrączkujących auta koło banku zachodniego w Cieplicach, aby podczas interwencji nie stawali przy/na chodniku. Tutaj jest on bardzo wąski i powoduje, że ludzie omijają wasze "busy" i wychodzą na jezdnię wprost pod koła auta, które jedzie ulicą. Pół biedy, jeśli ktoś jeszcze patrzy, ale kiedy zza auta pojawia się wózek z dzieckiem, a dopiero potem wyłania się matka, może być już za późno... PS I może obcokrajowców, którzy tu parkują, upominać, a nie silić się na słowne kalambury językowe, aby wytłumaczyć, że ma zapłacić mandat...
kmalec 26-02-2008 8:38
Co robi straż miejska gdzie są? Czy tylko muszą reagować na interwencję zgłaszaną lub całkiem przypadkową? 25.07.2007 wysłałem mail zapytaniem do komendanta, zastępcy i rzecznika SM. W głównej mierze interesowała mnie obecność SM w "parku" przy Al. Wojska Polskiego / T. Kościuszki. Fragmencik listu: Czemu nie widzę strażnika miejskiego w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych np. w parku? Czemu nie ma ich też tam gdzie są miejsca do parkowania dla inwalidów i gdzie obowiązują zakazy? Czemu nie wlepiają mandatów za zaśmiecanie i wyprowadzanie psów w parkach i chodnikach (nie mówiąc już o mieście)? Czemu nie ma strażników w okresie lata na głównej aorcie Jeleniej Góry (mam na myśli Wojska Polskiego)?? Gdzie jest ta właściwa prewencja straży miejskiej? Odpowiedź była bardzo wyczerpująca: „Dziękuję za uwagi . Rzecznik Prasowy SM mł.insp. Grzegorz Rybarczyk”
~... 26-02-2008 9:23
wczoraj ok. godz. 16oo ul. 1 Maja przejeżdżał samochód Straży Miejskiej. Na wysokości nowego sklepu optyczego stał śliczny nowy czarny Mercedes. Nie było kierowcy w samochodzie, a na samochodzie nie było żadnych oznaczeń że miał prawo tam wjechać. Samochód SM przejechał wolniutko obok i pojechał dalej. Kawałek dalej wyjechał z naprzeciwka inny samochód. Tak samo na samochodzie nie było żadnych oznaczeń,że może poruszać się po tej ulicy wbrew zakazom. Straż zareagowała tak samo. Pojechała sobie dalej.
zloty666 26-02-2008 9:27
No i mamy kolejny przykład na to, że SM blokuje i "blokuje", czyli są równi i równiejsi wobec prawa. Kierowca A8 i Hiluxa należą do tych "równiejszych" i im się blokady nie zakłada,a może panowie z SM nie mieli już blokad, bo wszystkie zużyli na nieprawidłowo zaparkowane fiaty, maluchy i polonezy ?!? Wniosek z tego taki, że trza kupić sobie wypasioną gablotę i będzie spokój z szukaniem miejsc do parkowania.
~policjant do EBEE 26-02-2008 9:31
W trakcie patrolu, szczególnie w nocy radiowozy jeżdżą dużo wolniej, aby można było obserwować okolicę. Natomiast nieużywanie sygnałów jeszcze nie oznacza, że policjanci nie jadą na zgłoszenie. Dyżurny rzadko zezwala na ich używanie, tylko wówczas, gdy zagrożone jest życie. Gdy natomiast jedziemy aby złapać kogoś łamiącego prawo - np włamywacza, sygnałów przeważnie nie używamy, aby go nie ostrzegać. Na pewno wielu niefrasobliwych boli to że ktoś go wyprzedza, szczególnie gdy to on powinien wszystkich wyprzedzać, bo jedzie szybciej niż jest to dozwolone, ale proszę tu w imieniu policjantów o zrozumienie gdy radiowóz jest kierowany z większą prędkością niż to dozwolone - To jedzie policja pewnie komuś pomóc - a nie jak to w domyśle u niektórych lubiących szybką jazdę - dlatego że lubią narażać siebie i innych.
~Olo cwaniak 26-02-2008 9:36
Banda idiotów z Was, oni mają prawo nie przestrzegać niektórych przepisów. A co boli was ?? To może jeszcze będziecie mieli pretensje do śmieciarek, które też nie muszą przestrzegać zakazu zatrzymywania się !! Zajmijcie się ciężką solidną pracą, a nie smarujecie farmazony!!
kmalec 26-02-2008 9:59
Do Pana „ciężko” smarującego w trakcie pracy farmazony. Nikt nie powinien być ponad prawem. Szczególnie Ci, którzy wymagają jego przestrzegania. To w głównej mierze czynnik ludzki ( w zachowaniu SM i P) bierze czasem górę nad zdrowym rozsądkiem. Przykład czy SM pomyślał, jakie się konsekwencję zajęcia całego chodnika przez jego pojazd? Zwykły pieszy poradzi sobie, ale czy kobieta z wózkiem?
~kefir 26-02-2008 10:03
Zobaczcie jak obskórnie i niechlujnie wygląda na tym zdjęciu to nasze miasto ! Czy za te pieniądze czyli co miesięczne pobory i koszty utrzymania rozmaitych nieudolnych mundurowych jakie wydaje na nich spoleczeństwo, nie lepiej za to odnowić , wyremontować te oszarpane wstrętne mury, obrzydliwe budynki wyglądają jakby miasto bylo po jakieś dżumie.Ach niieroby i brudasy!! Tylko wolać turystów !
~anon 26-02-2008 10:34
Ale czy tkzw. radiowóz to nie czasem oznakowane auto z odpowiednimi naklejkami oraz sygnalizacja świetlną... a ja tu na zdjęciach jakieś audi i toyote widze....
~Wojtek 26-02-2008 11:26
Jak widac P.Rybarczyk niezle sie wyzarl ze zbijana palet na tak zaszczytne stanowisko w SM. No no !!! Jesli chodzi o lamanie przepisow przez Policje czy SM to zadna nowosc - Swiete krowy zawsze maja jakas wymowke. A szry zajaczek dostaje za swoje.
~sindi do "policjant do EBEE" 26-02-2008 11:49
To ja mam pytanie do szanownego policjanta.Czy dopuszczalne jest parkowanie pojazdów (częściowo na chodniku)tuż za przejściem dla pieszych,oraz podczas gdy na jezdni znajduje się podwójna ciągła?Bo tak się akurat składa,że przy ul.Muzealnej(nieopodal restauracji chińskiej)codziennie można wiele naliczyć tak zaparkowanych samochodów.W ciągu kilku lat nie widziałam ani razu blokady na którymś z nich.Ponadto z przykrością stwierdzam,iż często przejeżdża tamtędy policja i nie reaguje na niepoprawne parkowanie.Być może z tego powodu,że również i radiowozy czasem są widoczne w tych miejscach.
~qba 26-02-2008 12:28
to audi staje tam zawsze i to od długiego czasu.
~| ~dosindi 26-02-2008 12:38
Nasi funkcjonariusze za każdym razem reagują na łamiących prawo Zakaz postoju samochodów zatrzymywania się to jeden z najczęściej łamanych paragrafów kodeksu drogowego. mówi G. Rybarczyk
~ekipa z karpacza 26-02-2008 12:42
<i> regulamin złamany </i>
~Do G.Rybarczyk 26-02-2008 13:58
Wobec tego mam nadzieję,że niebawem odcinek ulicy,o której wcześniej wspomniałam będzie w mniejszym stopniu zajęty przez zaparkowane pojazdy.Obiecuję bacznie się temu przyglądać.Pozdrawiam i życzę miłej pracy.sindi.
~Do EBEE 26-02-2008 19:31
Skoro z Ciebie taki świętoszek to trzeba było iść na komisariat i poprosić o mandat za przekroczenie prędkości. Policjanci źle zrobili że jechali szybciej ale Ty dobrze. Tak ? Mądrala z Cieplic się znalazł !!!
~Yogi do EBEE 26-02-2008 20:58
Szanowny Pan bardzo często wypowiada się na forum, ale chyba tylko po to aby coś napisać . Dzisiejszy wywód odnosnie prędkości pojazdów słuzbowych policji jest kolejnym biciem piany bez sensu. . W miare delokatnie odpowiedział Panu policjant, ja zrobiłby to bardziej dosadnie , ale odpuszcżę sobie . Pozczekam ,aż napisze Pan w którymś ze swoich postów jak to policja opieszale wykonuje swoje obowiązki, jak długo przybywa na wezwanie. Radzę częsciej wstawać od komputera , iść na spacer , moze inaczej spojrzy pan na ludzi
~kika 26-02-2008 21:50
heheh mi i tak nie załoza nie maja jak.. za duze kołka mam...
~ 26-02-2008 22:29
To Audi parkuje w okolicach ulicy Nowowiejskiej a numery ma z jakiejs wioski. Nietykalny gosciu je chyba prowadzi. A co do wolnych patrolow, sam doznalem w nocy zaszczytu kontroli "rutynowej", wyprzedzilem radiowoz patrolujacy, jechal gdzies z 20 km/h, miejsce i pora nocna pozwala mi juz jechac 60 km/h ale tuz po wykonaniu manewru wyprzedzania zobaczylem koguty w lusterku... gdzie my zyjemy sie pytam? niby mialem byc pijany... prawda taka ze sm i p jezdza na interwencje zgloszone a reszte czasu sie obijaja lub stoja pod stacja statoil lub bp popijajac darmowa kawke. Warto by sie tym tematem rowniez zainteresowac.
~ 28-02-2008 10:45
Do Yogi ! Zgadza sie drogi internauto, że często wypowiadam się na tym forum. Większośc moich wywodów to faktycznie bicie piany. Przyznaje ci rację. Śmiem twierdzić, ze większość komentarzy, to inie tylko moich jest biciem piany, bo niczego one nie zmienią. Szlag mnie jednak trafia, kiedy czytam o krzywdach ludzkich, jawnym marnotrawstwie mienia, wielu wypadkach drogowych z jednej strony, a z drugiej widzę,że nic się na lepsze nie zmienia. Niestety jeszcze nie nauczyłem się żyć mając wszystko, co mnie otacza i wszystkich gdzieś i myśleć wyłącznie o sobie. I chyba tak prędko się nie nauczę. Dlatego wybacz, będę zamieszczał swoje komentarze na Jelonce , choć zdaję sobie sprawę, że są osoby, które wkurzam tymi komentarzami. Myślę jednak, że choć czasem jestem złośliwy, to jednak nikogo nie obraziłem. Jeśli tak to przepraszam ! A propozycja spaceru też mi się podoba. Konkretny z Ciebie Gość ! Gorąco pozdrawiam: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group