Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5179
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sierpniowe lato z nudą

Wtorek, 27 lipca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Sierpniowe lato z nudą
Fot. TEJO
W piątek zakończyły się letnie półkolonie dla dzieci w ODK na Zabobrzu. W nadchodzących tygodniach letnia oferta wypoczynkowa dla dzieci pozostających w mieście nie będzie zbyt bogata.

Smutne twarze i pożegnalne uściski pojawiły się po czterech tygodniach wspólnej przygody. ODK przygotował dla dzieci wiele zajęć. Odbyły się miedzy innymi zawody sportowe na boisku przy ul. Ogińskiego, warsztaty artystyczne w Wrzeszczynie, gdzie uczestnicy wykonywali etui na telefony komórkowe oraz portfele z filcu. Był takze spektakl teatralny „Odyseja kosmiczna”, wycieczka do stadniny koni na osiedlu „Czarne” .

Były też zabawy w ODK-u: rozgrywki tenisa stołowego, tworzenie opowiadań opartych na własnych przeżyciach, impreza „Mini Playback” oraz dyskoteka z konkursami nagrodami na zakończenie półkolonii.
Jedna z opiekunek była bardzo dumna z dzieci. – Minęły cztery tygodnie, a ja w ogóle nie czuje się zmęczona” – mówiła. Wzorowe zachowanie zostało nagrodzone skromnymi upominkami.

Osiedlowy Dom Kultury przypomina, że 2 sierpnia rozpocznie się drugi turnus półkolonii „Słońce w mieście”. Letnisko dla najmłodszych organizuje też Cieplickie Centrum Kultury „Przystań Twórcza”. Czy to wystarczy? Zdaniem wielu sierpniowa oferta miejskich placówek kultury jest za uboga, a dzieci, które zostają w mieście, będą się nudziły. Jest też sporo pretensji o brak wakacyjnych propozycji dla młodzieży w wieku gimnazjalnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1010
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group