Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6415
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sierpień bez książki?

Czwartek, 12 lipca 2018, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 7:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sierpień bez książki?
Fot. WAC
Do naszej redakcji zadzwoniła pani Alicja oburzona informacją o czasowym zamknięciu w sierpniu Filii nr 5 Książnicy Karkonoskiej w Sobieszowie.

- Według informacji jaka pojawiła się na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej, jej filia w Sobieszowie przez cały sierpień będzie zamknięta – mówi nasza Czytelniczka. - Uważam tę decyzję za wyjątkowo niefortunną, bo w wakacje młodzież oraz dorośli mają więcej czasu na czytanie i nie powinno się ograniczać im dostępu do książek.

Jak mówi dyrektor Książnicy Karkonoskiej Danuta Sawicz, przyczyną podjęcia decyzji, która tak zirytowała naszą Czytelniczkę, są braki kadrowe w kierowanej przez nią instytucji, które są szczególnie dotkliwie odczuwalne w sezonie urlopowym.

- Informacja o zamknięciu w sierpniu naszej sobieszowskiej filii została zamieszczona z dużym wyprzedzeniem i myślę, że nasi czytelnicy mają możliwość wcześniej zaopatrzyć się w zapas książek na ten okres – mówi D. Sawicz. - Poza tym, przez cały miesiąc będzie czynna dysponująca dużo większym księgozbiorem filia w Cieplicach.

Dla naszej Czytelniczki, jak i innych osób zmartwionych planowaną przerwą w pracy sobieszowskiej biblioteki mamy dobre wieści.

- Przeanalizowaliśmy jeszcze raz całą sytuację i zdecydowaliśmy, że w sierpniu raz w tygodniu Filia nr 5 będzie otwarta – informuje D. Sawicz. - Zapraszamy czytelników w środy od 9.00 do 16.00 – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group