Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 7341
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siemoniak o bezpieczeństwie i nie tylko

Środa, 28 marca 2018, 10:15
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2018, 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siemoniak o bezpieczeństwie i nie tylko
Fot. Przemek Kaczałko
Tomasz Siemoniak spotkał się z mieszkańcami Jeleniej Góry i regionu podczas kolejnej odsłony Klubu Obywatelskiego. Były minister obrony narodowej mówił głównie o wojsku, kwestiach bezpieczeństwa kraju, ale odniósł się także do nagród dla polityków i odpowiadał na pytania zgromadzonych.

- Przez dwa lata odbyliśmy kilkaset spotkań w ramach Klubów Obywatelskich, sam brałem udział w kilkudziesięciu - zaznaczył Tomasz Siemoniak, który podkreśla, że są to spotkania otwarte i nie zawsze przychodzą sami zwolennicy Platformy Obywatelskiej. - Często trudniejsze, ostrzejsze pytania padają właśnie od sympatyków - ludzi rozczarowanych, zdenerwowanych - dodał poseł PO, który podkreśla obywatelską formułę tych spotkań.

Jako były minister obrony narodowej Siemoniak koncentruje się na sprawach bezpieczeństwa. Podobnie jak w innych spotkaniach, w których brał udział, w znacznej mierze uczestnikami byli emerytowani wojskowi, którzy walczą z tzw. ustawą dezubekizacyjną oraz degradacyjną. - Tematów i emocji jest bardzo dużo, przez ostatnie dwa lata mieliśmy sporo szaleństw Macierewicza. Jelenia Góra kiedyś wojskiem stała, więc o tym była okazja porozmawiać - powiedział poseł z Wałbrzycha, który cieszy się z okazji wysłuchania co ludzie w terenie myślą, czują i mówią. - Na takich spotkaniach opiera się demokracja - podkreślił.

Były minister z uwagi na bliskość od miejsca, w którym się wychowywał (Wałbrzych), kojarzy Jelenią Górę bardzo pozytywnie. - To zawsze było miejsce, które miało niezwykłą urodę dla wałbrzyszanina - w czasach kopalń w Wałbrzychu, zanieczyszczenia - ze względu na bogatą historię, bliskość Karkonoszy i podobieństwo do naszego miasta jeśli chodzi o rozmiar. Przez całe życie wsiadałem do pociągu jadącego właśnie z Jeleniej Góry, więc to zawsze był dla mnie początek świata, a nie koniec - wyznał T. Siemoniak.

Polityk PO odniósł się także do nagród dla premier i ministrów. - Nikt tego wcześniej nie robił i gdyby nie interpelacja posła Brejzy z Platformy, to byśmy dalej o tym nie wiedzieli, że został stworzony ukryty system drugich pensji - stwierdził poseł. Zdaniem gościa Klubu Obywatelskiego, premie i nagrody dla urzędników w samorządach to nic złego, jeśli to jest otwarte i przejrzyste, a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie takich dodatków nie dostają.

W trakcie spotkania pytania zadawali głównie emerytowani wojskowi, nie brakowało emocjonalnych wystąpień i deklaracji byłego ministra cofnięcia ustaw, które ich dotknęły - po przejęciu władzy w kraju. W sali Zdrojowego Teatru Animacji zgromadzili się również działacze i sympatycy PO, PSL. Był też jeden uczestnik, który miał wiele niewygodnych pytań i uwag do polityków PO, chwilami uciszany przez inne osoby z publiczności, ale całe spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
780
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group