Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4310
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Siekierą chciał zabić żonę

Piątek, 30 listopada 2007, 8:19
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2007, 7:14
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Siekierą chciał zabić żonę
Fot. Archiwum
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi J. W lipcu tego roku mężczyzna usiłował zamordować małżonkę. Wcześniej znęcał się nad kobietą fizycznie i psychicznie.

Trzy rany cięte, złamanie trzonu kości ramienia prawego, krwiak oka oraz sińce i obrzęki na całym ciele to tylko kilka z licznych obrażeń, z jakimi Wanda J. trafiła do szpitala po ataku swojego męża. Dramat zdarzył się w Gryfowie Śląskim.

Chorobliwie zazdrosny małżonek dostał ataku furii i chciał kobietę zabić po tym, jak dowiedział się, że ta postanowiła zaprosić na pogrzeb i stypę po zmarłym bracie, byłego konkubenta. Na szczęście kobietę uratowali sąsiedzi.

Po nieudanej zbrodni Stanisław J. chciał popełnić samobójstwo. Teraz na rozprawę czeka w areszcie śledczym. Po zdarzeniu okazało się, że atak furii nie był jedynym incydentem.

Mężczyzna przez cały rok wspólnego zamieszkiwania znęcał się nad żoną używając wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Obecnie nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, mówiąc, że nic z tego zdarzenia nie pamięta.

Sprawę prowadziła lwówecka prokuratura. Termin pierwszej rozprawy jeleniogórskiego sądu poznany w przyszłym tygodniu. Za usiłownie zabójstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat więzienia albo kara dożywocia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group