Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6448
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Sieją nienawiść polsko–niemiecką

Wtorek, 8 lipca 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Sieją nienawiść polsko–niemiecką
Fot. Archiwum
Antypolskie ulotki mają przeszkodzić łamaniu uprzedzeń i budowaniu mostu przyjaźni między Polakami i Niemcami. Szkodliwa bibuła pojawiła się w Zgorzelcu.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Ulotki o treści godzącej w dobre imię Polaków i wskazującej na to, że Polska nie ma historycznego prawa do ziem śląskich, który od stuleci przynależny jest Niemcom, znaleźć można było pod wycieraczkami samochodów zaparkowanych przed jednym z marketów.

Ulotki są gęsto zadrukowane treścią po polsku i po niemiecku. Zapytany przez dziennikarza PGWr zgorzelczanin mówi, że takie „bibuły” tylko jątrzą między Polakami i Niemcami, nie tylko w Europamieście.

To już kolejny przypadek kolportażu ulotek o niepoprawnej treści. Wcześniej pojawiały się broszury z przedwojennym planem Zgorzelca i Goerlitz jako jednego miasta. Rewizjonistyczne druki rozdawano też wędkarzom nad Nysą oraz pozostawiono w korytarzu Miejskiego Ośrodka Kultury. O sprawach informowano organy ścigania, ale postępowania umarzano ze względu na niewykrycie sprawców. Czy będzie tak samo teraz?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group