Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Sieją nienawiść polsko–niemiecką

Wtorek, 8 lipca 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Sieją nienawiść polsko–niemiecką
Fot. Archiwum
Antypolskie ulotki mają przeszkodzić łamaniu uprzedzeń i budowaniu mostu przyjaźni między Polakami i Niemcami. Szkodliwa bibuła pojawiła się w Zgorzelcu.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Ulotki o treści godzącej w dobre imię Polaków i wskazującej na to, że Polska nie ma historycznego prawa do ziem śląskich, który od stuleci przynależny jest Niemcom, znaleźć można było pod wycieraczkami samochodów zaparkowanych przed jednym z marketów.

Ulotki są gęsto zadrukowane treścią po polsku i po niemiecku. Zapytany przez dziennikarza PGWr zgorzelczanin mówi, że takie „bibuły” tylko jątrzą między Polakami i Niemcami, nie tylko w Europamieście.

To już kolejny przypadek kolportażu ulotek o niepoprawnej treści. Wcześniej pojawiały się broszury z przedwojennym planem Zgorzelca i Goerlitz jako jednego miasta. Rewizjonistyczne druki rozdawano też wędkarzom nad Nysą oraz pozostawiono w korytarzu Miejskiego Ośrodka Kultury. O sprawach informowano organy ścigania, ale postępowania umarzano ze względu na niewykrycie sprawców. Czy będzie tak samo teraz?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group