Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5874
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sieją nienawiść polsko–niemiecką

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 8 lipca 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Antypolskie ulotki mają przeszkodzić łamaniu uprzedzeń i budowaniu mostu przyjaźni między Polakami i Niemcami. Szkodliwa bibuła pojawiła się w Zgorzelcu.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Ulotki o treści godzącej w dobre imię Polaków i wskazującej na to, że Polska nie ma historycznego prawa do ziem śląskich, który od stuleci przynależny jest Niemcom, znaleźć można było pod wycieraczkami samochodów zaparkowanych przed jednym z marketów.

Ulotki są gęsto zadrukowane treścią po polsku i po niemiecku. Zapytany przez dziennikarza PGWr zgorzelczanin mówi, że takie „bibuły” tylko jątrzą między Polakami i Niemcami, nie tylko w Europamieście.

To już kolejny przypadek kolportażu ulotek o niepoprawnej treści. Wcześniej pojawiały się broszury z przedwojennym planem Zgorzelca i Goerlitz jako jednego miasta. Rewizjonistyczne druki rozdawano też wędkarzom nad Nysą oraz pozostawiono w korytarzu Miejskiego Ośrodka Kultury. O sprawach informowano organy ścigania, ale postępowania umarzano ze względu na niewykrycie sprawców. Czy będzie tak samo teraz?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~antyniemiec 8-07-2008 9:22
piipi 8-07-2008 10:35
..Pouczenie do osob,a ktore roznosza te ulotki:.." Z woli Boga Niemcy i Polacy sa sasiadami.Dlatego naszym wspolnym zadaniem i odpowiedzialnoscia jest zyc w zgodzie". - Jan Pawel II...."Mit Gottes Wille sind Deutschland und Polen Nachbar.Darum ist es unsere gemeinsame Aufgabe und Verantwortung in Frieden zu leben". - Johannes Paul II.
~hirsch 8-07-2008 11:28
szkopy to glupki, to zakompleksieni ludzie, mieli szczescie, ze byli pod amerykanska strefa wplywow, ale dzis los sie od nich odwraca - wiem, bo tu zyje... nienawidza polakow, a ich nikt nie lubi, to taki zamkniety narod...
~RS 8-07-2008 14:12
Akurat te "szkopy" to byli pod sowiecką strefa wpływów tak samo jak Polacy i tak samo jak część Polaków mają kłopot z akceptacją wielu zmian.... W polsce też są różni "fajni" tacy co uważają. że Niemiec to wróg nr 1. CZyli normalka, co nie oznacza, że należy to tolerować.
~s. 8-07-2008 14:58
Śląsk niemiecki ? No to Łużyce nasze.
~stary wiarus 8-07-2008 16:07
piipi zapisala sie chyba do lpr-u...
~Sierżant NSZ 8-07-2008 17:26
Stara mądrość mówi " Niemiec z Polakiem nigdy nie był bratem" i nie usiłujcie wmawiać że to przyjaźń. Za 10 lat powiecie że II wojna była z miłości do polaków , zabór pruski też z miłości do polaków , a victoria pod Grunwaldem to historyczna pomyłka polaków przeciw swoim "przyjaciołom" Hallo liebe Nachbar !
~x 8-07-2008 18:29
Biedni zakompleksieni ludzie.Wszędzie takich pełno.Każda nacja ma swoich rewizionistycznych idiotów.A Śląsk był w rękach niemieckich 250 lat, wcześniej mieszkali tu Polacy i Czesi.Nawet nazistowska propaganda mimo ogromnych prac archeologicznych nie mogła udowodnić że te ziemie były zamieszkiwane przez plemiona germańskie.
~Do "hirsch" 9-07-2008 18:08
Wychowalam sie w domu "dwukulturowym". Moj ojciec ozenil sie z Niemka. Mam liczna rodzine po obu stronach granicy. Kocham jednych, jak i drugich. Nie rozumiem, tym bardziej, nie podzielam, Twojej uwagi na temat Niemcow. Dziwie sie takze, iz pogardzajac nimi, nadal tam przebywasz. Wszak stare przyslowie powiada - " Jesli wejdziesz miedzy wrony, musisz krakac, jak i one". Czy rowniez uwazasz, ze jestes glupi i zakompleksiony ? Agnieszka IV.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group