Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2664
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Siedziba "Amazonek" potrzebuje remontu

Niedziela, 27 marca 2022, 5:58
Autor: Ewa Fit
Zgorzelec: Siedziba "Amazonek" potrzebuje remontu
Fot. Użyczone
Działające od 1994 roku w Zgorzelcu Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową wreszcie będzie miało swoją siedzibę. Dzięki współpracy z prezydentem miasta oraz prezesem Centrum Sportowo-Rozrywkowego stowarzyszenie otrzymało na własność budynek o powierzchni 256 m kw.

Obiekt wymaga gruntownego remontu, a ten przekracza możliwości finansowe stowarzyszenia. Dzięki pomocy uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu tzw. Emilki, wnętrze budynku zostało posprzątane, a burmistrz zapłacił za wywóz wypełnionych śmieciami kontenerów. W planach jest remont dachu, ale stowarzyszeniu brakuje środków na jego zabezpieczenie przed przeciekaniem oraz na nowe pokrycie. Remontu wymaga się również instalacja wodno-kanalizacyjna, przydałyby się nowe okna, drzwi oraz ogrzewanie. Koszty przekraczają możliwości organizacji, dlatego na stronie Pomagam.pl ruszyła zbiórka na ten cel: https://pomagam.pl/zgorzeleckieamazonki

Stowarzyszenie "Amazonek " w Zgorzelcu jest samopomocową grupą wsparcia dla osób cierpiących na nowotwory. Organizacja zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką i rehabilitacją, wspiera osoby chore i ich rodziny. "Amazonki" organizują również cykliczne wydarzenia np. Marsz Onkologiczny.

Źródło: Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group