Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6684
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Siedział za zabójstwo, wyszedł i znów zabił

Wtorek, 11 października 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze stanie 54–letni Zbigniew K. ze Zgorzelca, który na początku roku podczas libacji zabił swojego kolegę, Romana Sz. Oskarżony był już wcześniej karany za zabójstwo oraz za znęcanie się nad rodziną.

Pierwsza rozprawa przeciwko Zbigniewowi K. miała się odbyć w minionym tygodniu, jednak przez wzgląd na chorobę sędziego referenta została odroczona, a jej termin zostanie ponownie ustalony po powrocie sędziego do pracy.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia br. w Zgorzelcu podczas libacji, na której spotkało się pięciu mężczyzn. W trakcie imprezy między sprawcą – gospodarzem mieszkania a ofiarą wywiązała się kłótnia, po której doszło do rękoczynów. W pewnym momencie Zbigniew K. miał wziąć do ręki nóż i zadać Romanowi Sz. jeden cios w klatkę piersiową. Pozostali uczestnicy imprezy byli jednak tak pijani, że nie zauważyli, że ich kolega umiera. Dopiero rano zorientowali się, że Roman Sz. nie żyje.

Oskarżony był już wcześniej skazany za zabójstwo oraz znęcanie się nad rodziną, za co odsiadywał wyrok w więzieniu, z którego wyszedł 7 października 2010 roku, by trzy miesiące później zabić kolejnego człowieka. Za drugie zabójstwo w sprawca może usłyszeć wyrok dożywotniego więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group