Pietrzykowice: Siedem bramek w Pietrzykowicach, trzy punkty dla Karkonoszy

Sobota, 29 maja 2010, 16:13
Aktualizacja: 19:17
Autor: arec
Bardzo ważne 3 punkty wywalczyli dziś piłkarze Karkonoszy w Pietrzykowicach. Jeleniogórzanie po meczu walki pokonali miejscową Pumę 4:3.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Marka Herzberga, którzy po dwóch bramkach Marcina Krupy i jednej Mateusza Durlaka prowadzili już 3:0. Miejscowym udało się zmniejszyć dystans do Karkonoszy kiedy po błędzie defensywy strzelili bramkę na 3:1. Jednak jeszcze przed przerwą Karkonosze ponownie zdołały podwyższyć prowadzenie. Po rzucie rożnym na 4:1 strzelił Konrad Kogut.

Po zmianie stron Puma szybko zdobyła bramkę na 4:2, odzyskując wiarę w korzystny rezultat. Jednak podopieczni Marka Herzberga nie dali się zepchnąć do defensywy i również stwarzali groźne sytuacje. Przed końcowym gwizdkiem miejscowi zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, ale Karkonosze nie oddały zwycięstwa i spotkanie zakończyło się rezultatem 4:3.

– Zdobyliśmy dziś bardzo ważne punkty, dające nam szanse na utrzymanie – powiedział po meczu trener Marek Herzberg.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że jeleniogórzanie zagrali dziś w osłabieniu. W Pietrzykowicach nie wystąpili bowiem Marek Wawrzyniak, Ernest Polak i Tomasz Malinowski.

Puma Pietrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:4 (1:4)

Bramki dla Karkonoszy: Krupa×2, Durlak, Kogut

Karkonosze: Dubiel, Rodziewicz, Bijan, Chrząszcz, Siatrak, Adamczyk, Kotarba, Walczak (Smolak), Kogut (Kołodziejczyk), Krupa (Kowalski), Durlak (Gęca).