Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2469
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sieciaki.pl na wakacjach w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 18 sierpnia 2016, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Sieciaki.pl na wakacjach w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Archiwum Organizatora
Już 24. sierpnia (środa) w godzinach 10.00–15.00 w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się piknik edukacyjny dla dzieci „Sieciaki.pl na wakacjach”.

Sieciaki to bohaterowie serwisu społecznościowego dla dzieci www.sieciaki.pl. Ajpi, Netka, Spociak i Kompel będą w najbliższą środę towarzyszyć dzieciom podczas poznawania zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedzą, jakie zagrożenia czają się w sieci i jak się ich wystrzegać. Sieciaki wraz z robotem NetRobim walczą ze wstrętnymi Sieciuchami. Kłamacz, Bełkot, Śmieciuch i Kradziej to sprawcy internetowych kłopotów.

- Podczas pikniku nie zapomnimy o rodzicach. Po obejrzeniu prezentacji odnośnie bezpieczeństwa w internecie, wspólnie z dziećmi będą mieli do wypełnienia specjalną misję. Uczestnicy pikniku otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki – zapowiadają organizatorzy. - Zajęcia są nieodpłatne, adresowane do dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców. Przewidziano dwa bloki szkoleniowe oraz zajęcia uzupełniające, które odbywać się będą w czasie pikniku – dodają.

Impreza została zorganizowana w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach”, będącej serią pikników w całej Polsce. Inicjatorami przedsięwzięcia jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundacja Orange. Organizatorem lokalnym jest Książnica Karkonoska przy wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jelonka.com jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group