Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6346
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Elbląg: Siatkarze Start –Simet o punkt od brązu

Czwartek, 15 listopada 2007, 19:46
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2007, 9:56
Autor: Łukasz Stawski
Elbląg: Siatkarze Start –Simet o punkt od brązu
Fot. Archiwum klubu
Siatkarzom na siedząco Start – Simet Jelenia Góra nie udało się wywalczyć miejsca na podium mistrzostw Polski. W turnieju finałowym, który odbył się w Elblągu jeleniogórzanie zajęli tak bardzo nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Do brązu dzielił ich zaledwie jeden mały punkt.

Po dwóch turniejach półfinałowych jeleniogórscy siatkarze na siedząco o dwa punkty wyprzedzali zespół Start Wrocław, co oznacza że do wywalczenia brązowego wystarczyło im nie przegrać w bezpośrednim pojedynku z tą drużyną nie wyżej niż 3:2. Niestety mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną wrocławian 3:1 i to oni wyprzedzając naszych siatkarzy zdobyli brązowy medal.

Co gorsze okoliczności w jakich jeleniogórzanie przegrali medalową szansę były bardzo dramatyczne. Przegrywając 2:1 w setach, w czwartym prowadzili oni 23:18, a potem nawet 24:20 lecz mimo to nie potrafili wykonać decydującego ataku i w dramatycznej końcówce przegrali czwartą partię 25:27 i całe spotkanie 1:3. W pozostałych spotkaniach turnieju finałowego simetowcy ulegli dwóm najlepszym drużynom w kraju z Elbląga i Poznania po 3:0. Tytuł mistrzowski po pięciosetowym boju wywalczyli siatkarze na siedząco z Poznania, zaś druga lokata przypadła gospodarzom z Elbląga.

– Po turnieju w Elblągu czujemy duży niedosyt – mówi prezes Start – Simet Wiktor Żuryński. Z jednej strony nadal jesteśmy w ścisłej czołówce w kraju, lecz od pięciu lat nie możemy przebić się na podium mistrzostw Polski, za każdym razem zajmując czwartą lokatę. Zadania nie ułatwiała nam tym razem nieobecność w Elblągu dwóch zawodników z pierwszej szóstki: Jarosława Dąbrowskiego i Stanisława Milczarka.

Na osłodę żalu ze straconej szansy medalowej dwójka simetowców Grzegorz Samczyk i Mirosław Zymek otrzymała powołanie do reprezentacji kraju .

Skład Start Simet Jelenia Góra: Wiktor Żuryński, Grzegorz Samczyk, Andrzej Schütz, Adam Prutis, Leszek Śliwiński, Mirosław Zymek, Maciej Latawiec, Zdzisław Kołodziej, Piotr Tośko, Zdzisław Filipiak, Tomasz Jancelewicz, Zbigniew Kijowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group