Czytających: 8882

Twardogóra: Siatkarki znów na podium

Wtorek, 21 czerwca 2022, 23:38
Aktualizacja: 23:38
Rewelacyjnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie podczas ostatniego w tym roku szkolnym turnieju z cyklu Volleymania Dolny Śląsk rozgrywanego w Twardogórze.

Nasze zawodniczki występujące pod wodzą trenera Piotra Lesińskiego w trakcie ostatniego turnieju zdobyły pierwsze miejsce w kategorii klas czwartych (34 zespoły w stawce!) oraz drugie miejsce w klasach szóstych. Organizator ze względu na możliwości organizacyjne musiał ograniczyć ilość zespołów z różnych miast i gmin. Łącznie w zawodach brało udział kilkadziesiąt drużyn.

W klasyfikacji generalnej za cały rok szkolny i udział w dziesięciu turniejach wygrały siatkarki z SMS-u Olimp Oborniki Śląskie, drugie miejsce zajęły siatkarki z UKS-u Dwójka Milicz przed Sokolikami Janowice Wielkie i UKS-em Gminy Miękinia, które zdobyły identyczną ilość punktów. Na zakończenie turnieju dokonano dekoracji drużynowej i rozdano nagrody dla klubów i trenerów z Dolnego Śląska biorących udział w tym programie za rok szkolny 2021/2022.

Janowicki klub Sokoliki po raz piąty staje na podium dziecięcej dolnośląskiej piłki siatkowej. Dekoracji dokonali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz członkowie zarządu klubu Volley Wrocław.