Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8395
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siarczyście mroźny początek „Orlika”

Piątek, 18 grudnia 2009, 20:41
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2009, 8:13
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Siarczyście mroźny początek „Orlika”
Fot. rylit
W zimowej scenerii odbyło się dziś przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach otwarcie drugiego w Jeleniej Górze kompleksu boisk zbudowanych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Z uwagi na pogodę niemal cała oficjałka rozpoczęła się w ciepłej sali gimnastycznej.

Wśród zaproszonych gości, między innymi prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępców Miłosza Sajnoga i Jerzego Lenarda, wicemarszałka województwa dolnośląskiego Jerzego Łużniaka, nie zabrakło miejscowego proboszcza ks. Jacka Raczka, radnych oraz dyrektorów innych placówek oświaty. Otwarcia "Orlika" dokonała zastępczyni dyrektora szkoły Elżbieta Śmiałkowska.

Głos zabrali Marek Obrębalski i Jerzy Łużniak, którzy krótko opowiedzieli o samym projekcie i jego znaczenie dla Cieplic, zapraszając wszystkich mieszkańców miasta do korzystania z tych nowych obiektów sportowych.
W krótkiej części artystycznej wystąpili uczniowie szkoły.

Po tych pokazach wszyscy udali się na nowe boisko, gdzie uroczyście przecięto wstęgę. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz Jacek Raczek, proboszcz parafii świętego Jana Chrzciciela. Pierwsze honorowe gole strzelili przedstawiciele samorządów lokalnych i szkoły. Po obejrzeniu pierwszego treningu młodych piłkarzy klubu „Chojnik Cieplice” goście udali się do budynku szkoły na gorącą kawę i herbatę, którymi popijano zakąski z suto zastawionego stołu.

W pełni oświetlony i wyposażony w standardowe obiekty pomocnicze Orlik w Cieplicach to prezent gwiazdkowy dla uczniów i mieszkańców, którzy chcą pokopać piłkę. Z tym ostatnim niestety trzeba zaczekać do ocieplenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group