Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8168
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sezon turystyczny bez informacji turystycznej?

Czwartek, 30 czerwca 2016, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2016, 7:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Sezon turystyczny bez informacji turystycznej?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od kilku dni punkt informacji turystycznej na Placu Piastowskim w Cieplicach jest zamknięty – skarży się nasza Czytelniczka, która zadzwoniła z prośbą o interwencję w tej sprawie. – Rozpoczął się sezon turystyczny, a nie ma gdzie zasięgnąć informacji – dodaje pan Adam, turysta z Pomorza. Wydział Kultury i Turystyki UM wyjaśnia, że punkt IT prowadził prywatny przedsiębiorca, który zrezygnował z działalności. Czy w sezonie letnim Cieplice pozostaną bez turystycznych wskazówek?

Obecnie Informacja Turystyczna na Placu Piastowskim w Cieplicach świeci pustkami. Turyści „odbijają się” od zamkniętych drzwi czytając, że mogą skorzystać z takiej usługi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze i pomstują. Nikogo nie interesuje, czy to prywatny przedsiębiorca się wycofał z prowadzenia działalności, czy Miasto zamknęło źródło informacji.

- Nie rozumiem, jak w takim uzdrowisku jak Cieplice, można zamykać punkt informacji turystycznej – mówi oburzony pan Adam, który również dzwonił w tej sprawie do naszej redakcji.

Irena Kempisty, naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wyjaśnia, że zamknięcie punktu IT nie było decyzją Miasta. - Osoba prowadząca w tym miejscu punkt informacji turystycznej wycofała z się z najmu tego lokalu, bo prowadzi podobną działalność w Szklarskiej Porębie – wyjaśnia Irena Kempisty. – Oczywiście stoimy na stanowisku, że punkt z informacją o atrakcjach w regionie jest w tym miejscu niezbędny, dlatego wraz z zamknięciem IT doposażyliśmy filię Książnicy Karkonoskiej w niezbędne materiały promocyjne i przeszkoliliśmy pracowników, by potrafili udzielić wskazówek turystom – dodaje naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki.

Niestety nie ma o tym żadnej informacji w witrynie zamkniętej IT, a biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, (we środy od 9.00 do 16.00), oraz w sobotę od 9.00 – 14.00. Dlatego też ma być to tylko rozwiązanie doraźne.

- Z tego co wiem, lokal w którym był punkt informacji turystycznej, ma zostać wystawiony w przetargu do ponownej dzierżawy z przeznaczeniem na IT i wierzę, że w samym sercu Cieplic znajdzie najemcę, któremu z pewnością działalność się opłaci – dodaje Irena Kempisty.

Jak poinformowała nas pracownica wydziału gospodarki mieszkaniowej – przetarg na dzierżawę tego lokalu nie został jeszcze ogłoszony, bo prezydent nie określił jeszcze celu jego przeznaczenia. Natomiast zastępca prezydenta Jerzy Łużniak wyjaśnia, że żadnego przetargu nie będzie, bo lokal zostanie wydzierżawiony bezprzetargowo osobie, która jest chętna, by prowadzić w tym miejscu informację turystyczną. – Z tego co wiem, komisja rozwoju rady miasta pozytywnie zaopiniowała tę propozycję i niebawem IT na nowo zacznie funkcjonować – dodał Jerzy Łużniak.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że nowy najemca otworzy punkt informacji jak najszybciej, ponieważ infokiosk stojący na Placu Piastowskim również jest nieczynny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group