Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 7348
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sezon ekologiczny i turystyczny podsumowany

Piątek, 25 listopada 2016, 8:05
Autor: Manu
Region: Sezon ekologiczny i turystyczny podsumowany
Fot. Organizator
Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Zarząd Oddziału “Ziemi Jeleniogórskiej” i jeleniogórska Liga Ochrony Przyrody zorganizowały tradycyjne, coroczne podsumowanie sezonu turystycznego i ekologicznego. Podczas spotkania wręczono wiele odznaczeń i dyplomów.

Uroczystość poprzedzona została półdniową wycieczką do Trutnova (Czechy). Część oficjalna potem miała miejsce w auli Urzędu Gminy w Podgórzynie.

Głównymi bohaterami spotkania byli działacze i sympatycy PTSM i LOP, którzy na co dzień wyróżniają się w swojej działalności. To właśnie im wręczono wiele odznaczeń i dyplomów organizacyjnych. Nagrodzeni zostali kierownicy Schronisk Młodzieżowych, a wśród wyróżnionych był m.in. Lubomir Leszczyński, nadleśniczy ze Świeradowa Zdroju.

- Nasze działania mają na celu przede wszystkim upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa jako aktywnych form wypoczynku, propagowanie wędrówek górskich, pieszych i imprez na orientację, ale też poznanie walorów krajoznawczych, przyrodniczych i historycznych Sudetów Zachodnich oraz pasma pogórzy – mówi Zdzisław Gasz, prezes LOP i PTSM Okręgu Jeleniogórskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, w tym także starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska, sekretarz powiatu zgorzeleckiego Izabela Marcinkowska, zastępca wójta Podgórzyna Tomasz Szewczyk oraz reprezentanci kilku współpracujących Nadleśnictw ze Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju i Złotoryi.

Zgodnie z wieloletnia tradycją zakończenie imprezy odbyło się w schronisku młodzieżowym, tym razem w oddanym w 2012 r. ciekawym obiekcie w Staniszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group