• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 4:03
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 2452
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Sezon budowlano–turystyczny pod Śnieżką

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 8 czerwca 2008, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: Mar
Fot. Archiwum
Kilkudziesięciu gestorów bazy turystycznej dyskutowało z samorządowcami o zbliżających się wakacjach pod Śnieżką. W tym roku będą szczególne: Karpacz miejscami przypomina plac budowy.

Zastępca burmistrza Ryszard Rzepczyński mówi o kolejnych inwestycjach i zamiarach samorządu uczynienia miasta pod Śnieżką jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów.

Ale gestorzy turystyki narzekają na zablokowane drogi, w dużej mierze z powodu budującego się całą parą hotelu Gołębiewski. Ciężarówki wiozące zaopatrzenie dla budowlańców są nieodłącznym elementem górskiego pejzażu w Karpaczu.

Z kolei szefowa promocji, Monika Słowik mówiła o kalendarzu imprez od czerwca do września. Jest naprawdę imponujący, bo zaplanowano w tym czasie aż 85 większych i mniejszych imprez plenerowych, sportowych i artystycznych. W sobotę odbył się pierwszy z trzech w tym roku biegów do kotła Łomniczki, w którym startować może każdy, kto a choć trochę zaprawy w górskich wędrówkach.

Czy ruch w inwestycjach nie zniechęci turystów? Okaże się w najbliższych tygodniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~_*Piipi na wygnaniu.. 8-06-2008 14:20
...-Pan Liczyrzepa to jest INWESTOR !!.Dobry to chlopina, jak jego Legenda..
~Tomwoj 8-06-2008 17:53
No nieźle inwestycja goni inwestycję...... A czy miasto choć postarało się o kolejne parkingi iiiii co najważniejsze ObWODNICĘ miasta????????? Jak na razie jest wtym cisza... I z miasta uzdrowiska górskiego zrobi się jeden wielki paraliż drogowy.. Zablokowane, zakorkowane miasto gdzie turysta w mieście będzie musiał oddychać tuman kurzu i zamiast świerzego powietrza dostanie opary spalin z aut stojących w korkach........
~Energoelektronik 8-06-2008 20:11
Obwodnice nic nie dadzą. Do Karpacza powinny jeździć pociągi najlepiej bezpośrednie ze 100lycy i Gdyni tak jak do Szklarskiej.
~turysta 8-06-2008 22:42
Nie rozumiem, jak można nie rozróżniać turystów i turystyki od wczasowiczów i wczasowania... To coś zupełnie innego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group