Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Setka Wichosia

Piątek, 24 stycznia 2020, 20:47
Aktualizacja: 20:49
Juniorki Wichosia Jelenia Góra odniosły dzisiaj (24.01) pewne zwycięstwo w starciu z Zastalem Zielona Góra. Podopieczne Rafała Sroki zdołały przekroczyć barierę 100 punktów w meczu, co dodatkowo ucieszyło wiernych kibiców.

Jeleniogórzanki odrabiają ligowe zaległości i po wygranej we Wrocławiu z Gwardią, tym razem przed własną publicznością okazały się lepsze od rywalek z Zielonej Góry. Tylko przez 4 minuty oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, następnie w ciągu niespełna 2 minut zabobrzanki odskoczyły ze stanu 4:3 na 16:3, a po pierwszej kwarcie było 21:7. W drugiej odsłonie miejscowe ponownie zanotowały wysoką serię (15 punktów z rzędu) i od 25:12 zrobiło się 40:12, a do przerwy 46:24.

Po zmianie stron oba zespoły jakby zapomniały o obronie i przy wysokiej skuteczności po 30 minutach było 72:47. W czwartej kwarcie Wichoś sukcesywnie zbliżał się do granicy 100 punktów i ta sztuka udała się w ostatniej minucie. Ostatecznie jeleniogórzanki zwyciężyły 101:64 i z dorobkiem 4 zwycięstw i 5 porażek zajmują 5. miejsce w tabeli ligi dolnośląsko-lubuskiej. Czasu na odpoczynek nie ma wiele, bowiem już jutro (25.01, godz. 11:30) ekipę z SP 11 czeka wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzy się z czołowym polskim zespołem - AZS AJP.

KS Wichoś Jelenia Góra - SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 101:64 (21:6, 25:18, 26:23, 29:17)

Wichoś: Krzykowska 22, Sadlik 22, Grabowska 17, Wałęska 12, Białas 10, Wadecka 7, Rybkiewicz 7, Morańda 2, Pladzyk 2, Kuty.
Zastal: Kowalska 12, Chodkiewicz 12, Gościak 9, Grabowiecka 8, Kaluta 8, Tera 6, Rogaczewska 5, Różańska 2, Skrzypczak 2, Kołaczkowska.