Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6862
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sesja bez emocji – projekty uchwalone

Środa, 20 kwietnia 2016, 11:23
Aktualizacja: Czwartek, 21 kwietnia 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sesja bez emocji – projekty uchwalone
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny, mimo że w kuluarach wrze, sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry miała spokojny przebieg, a większość uchwał przyjęto niemal jednogłośnie. We wtorek, 19 kwietnia radni m.in. powiększyli kapitał zakładowy Term Cieplickich oraz powołali Radę przy Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna.

Po wystąpieniu prezydenta nt. prac między sesjami, na mównicę wszedł Leszek Malinowski, przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”, który po niespełna roku działalności podsumował działalność swojej rady, wyliczał sukcesy i sygnalizował problemy, z jakimi boryka się uzdrowiskowa część Jeleniej Góry. Apelował również o większą współpracę z Radą Miejską, aby rajcy z Ratusza częściej zasięgali opinii swoich kolegów i koleżanek z Cieplic w sprawach dotyczących tej części miasta.

W kolejnych punktach radni zdecydowali o zmianach w budżecie na 2016 rok, dotyczących w dużej mierze zwiększenia wydatków na oświatę, a także na odbudowę kładki przy ul. Witosa, 125 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa, w tym 70 tys. zł na zakup samochodu dla policji oraz 55 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego, który zostanie przekazany Komendy Miejskiej Policji w formie darowizny. Ponadto 69 tys. zł przeznaczy się na zakup dwóch samochodów dla Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Na bieżące utrzymanie dróg zwiększono pulę o 500 tysięcy złotych.

Nie będzie też (póki co) przebudowy ulicy Łomnickiej (II etap), bowiem miasto nie otrzymało dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. W związku z tym 749 tys. zł zarezerwowane na ten cel zostało rozdysponowane m.in. na powyższe wydatki. W głosowaniu nad zmianami w budżecie od głosu wstrzymali się radni PiS, Anna Bałkowska nie oddała głosu, a Danuta Wójcik była nieobecna. Pozostali radni byli zwolennikami tych zmian.

Następnie, zgodnie z ustawą o muzeach, powołano Radę Muzeum przy Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”, w której skład weszli m.in. Józef Kusiak, Jerzy Łużniak, Janina Ziętek. Tu od głosu wstrzymała się jedynie radna PiS, która została członkiem tej rady, a nie głosował Wojciech Chadży. Pozostali (poza nieobecną D. Wójcik) byli „za”.

W porządku obrad najwięcej czasu na dyskusję zajął projekt zwiększenia kapitału zakładowego Term Cieplickich. Mimo ponad godzinnej debaty, praktycznie wszyscy radni wyrazili pozytywną opinię. Temat ten rozwiniemy szerzej w osobnym artykule.

Radni przyjęli też projekt ustalenia opłaty za usuwanie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu oraz odstąpienia od usunięcia pojazdu. Na koniec określono zadania, na które przeznacza się środki z PFRON-u, a także uznano skargi na prezydenta złożone przez mieszkańców za niezasadne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group