Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5781
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Serduszka i datki na granicy

Wtorek, 3 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:32
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Serduszka i datki na granicy
Fot. tejo
Już po raz czternasty zagra muzyczna sekcja pograniczników Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Graniczne granie rozbrzmiewać będzie wszystkich nadchodzącą niedzielę we wszystkich przejściach granicznych w Jeleniogórskiem: od Jędrzychowic po Lubawkę.

W tym jedynym, niepowtarzalnym dniu w roku funkcjonariusze i pracownicy cywilni ŁOSG staną jako wolontariusze w przejściach granicznych i będą kwestować na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

– Wszyscy będą wyposażeni w oryginalne identyfikatory i skarbonki firmowane przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co stanowi gwarancję, że nie jest to „ukryta opłata graniczna” – zapewnia ppłk Leszek Duczyński z ŁOSG.

– Finansowa pomoc na pewno trafi we właściwe miejsce – usłyszeliśmy.

Każdy datek jest jak najbardziej dobrowolny. Ofiarodawca otrzyma czerwone serduszko jako swoistą formę pokwitowania swojej hojności i wspaniałomyślności.

W ubiegłym roku pogranicznicy z Lubania ugrali blisko 17,5 tysiąca złotych. W nadchodzącą niedzielę chcą pobić ten rekord, licząc na hojność tych, którzy w tym dniu będą przekraczać granicę państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group