Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5902
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Serca „Rewolucji” dla Szymona!

Wiadomości: GRYFÓW
Piątek, 30 kwietnia 2010, 13:17
Aktualizacja: 22:09
Autor: TEJO
Fot. ....
W niedzielę (2 maja) w Rynku w Gryfowie Śląskim odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zebranie pieniędzy na specjalistyczny wózek dla Szymonka, zorganizowany przez stowarzyszenie „Rewolucja”. Jest to grupa młodych ludzi, których połączyła wspólna idea pomagania osobom niepełnosprawnym i potrzebującym.

Szymon przeżył 10 lat, 120 miesięcy, 43800 dni, 1 051 200 godzin, a każda z nich to nieustający ból. Chłopiec urodził się z wodogłowiem, rozszczepieniem kręgosłupa i niedowładem nóg. Od samego początku walczył, by żyć. Nigdy nie zagra z chłopakami w nogę, nie będzie biegał, ani pływał. Wymaga ciągłej opieki. Jego rodzice robią wszystko co tylko możliwe, aby ulżyć swojemu kochanemu synkowi. Każdego dnia starają się sprawić by Szymon się uśmiechał – piszą do nas organizatorzy.

Młodzi ludzie nie przestraszyli się wyzwania i chcą pomóc w spełnieniu marzenia chłopca i jego rodziców. Trzeba kupić specjalny wózek inwalidzki dostosowany do rodzaju schorzeń Szymonka pozwoli mu uczyć się funkcjonować samodzielnie: jest przecież coraz starszy. Taki pojazd jest jednak bardzo drogi i jego zakup wykracza poza możliwości finansowe rodziny.

Możliwość jej wsparcia będzie podczas niedzielnego koncertu. To już druga jego odsłona koncertu. Pierwsza miała miejsce w marcu w Gryfowskiej Świetlicy Środowiskowej. Koncert rozpoczyna się o godzinie 13:00. Wystąpi wielu lokalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret ADecHaDe. Ponadto w trakcie koncertu przeprowadzone zostaną dwie licytacje. Dla amatorów dobrej kuchni przygotowany zostanie bufet z pyszną grochówką i domowym ciastem.

Dochód całkowity z imprezy zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Szymonka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w koncercie. Każda zebrana złotówka pomoże ulżyć chłopcu w codziennej walce z chorobą i ułatwi rodzicom opiekę nad dzieckiem.

Fundacja "Zdążyć z pomocą"

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

KRS 0000037904

Szymon Mikieciak

10273

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~assia 30-04-2010 13:39
a moze czytelnicy jelonki tez pomogą ? ja nie mogę być w Gryfowie, ale chetnie wpłace jakies złotówki, prosze o podanie nr konta ;) pozdrawiam
~jakmozna pomoc 30-04-2010 13:49
podajcie nr konta na ktroe mozna wplacac pieniądze!
~jegol 1-05-2010 8:02
Z całym szacunkiem dla Szymona i jego rodziców bo nic jemu cierpienia nie zwróci. Tyklko pewien czas temu (ok 2 miesiące) był w Gryfowie koncert w którym udział wzięła Ewelina Staszulonek i tam już zerano pieniądze na wóze plus puszki rozstawione w sklepach takze na wózek był. Jeszcze później okazało się, że ktoś z ofiarodawców chciał za darmo oddać specjalistyczny wózek taki jak był potrzebny!!!! Więc gdzie tu jest logika? A teraz jeszcze jeden koncert:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group