Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8392
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GRYFÓW: Serca „Rewolucji” dla Szymona!

Piątek, 30 kwietnia 2010, 13:17
Aktualizacja: 22:09
Autor: TEJO
GRYFÓW: Serca „Rewolucji” dla Szymona!
Fot. ....
W niedzielę (2 maja) w Rynku w Gryfowie Śląskim odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zebranie pieniędzy na specjalistyczny wózek dla Szymonka, zorganizowany przez stowarzyszenie „Rewolucja”. Jest to grupa młodych ludzi, których połączyła wspólna idea pomagania osobom niepełnosprawnym i potrzebującym.

Szymon przeżył 10 lat, 120 miesięcy, 43800 dni, 1 051 200 godzin, a każda z nich to nieustający ból. Chłopiec urodził się z wodogłowiem, rozszczepieniem kręgosłupa i niedowładem nóg. Od samego początku walczył, by żyć. Nigdy nie zagra z chłopakami w nogę, nie będzie biegał, ani pływał. Wymaga ciągłej opieki. Jego rodzice robią wszystko co tylko możliwe, aby ulżyć swojemu kochanemu synkowi. Każdego dnia starają się sprawić by Szymon się uśmiechał – piszą do nas organizatorzy.

Młodzi ludzie nie przestraszyli się wyzwania i chcą pomóc w spełnieniu marzenia chłopca i jego rodziców. Trzeba kupić specjalny wózek inwalidzki dostosowany do rodzaju schorzeń Szymonka pozwoli mu uczyć się funkcjonować samodzielnie: jest przecież coraz starszy. Taki pojazd jest jednak bardzo drogi i jego zakup wykracza poza możliwości finansowe rodziny.

Możliwość jej wsparcia będzie podczas niedzielnego koncertu. To już druga jego odsłona koncertu. Pierwsza miała miejsce w marcu w Gryfowskiej Świetlicy Środowiskowej. Koncert rozpoczyna się o godzinie 13:00. Wystąpi wielu lokalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret ADecHaDe. Ponadto w trakcie koncertu przeprowadzone zostaną dwie licytacje. Dla amatorów dobrej kuchni przygotowany zostanie bufet z pyszną grochówką i domowym ciastem.

Dochód całkowity z imprezy zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Szymonka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w koncercie. Każda zebrana złotówka pomoże ulżyć chłopcu w codziennej walce z chorobą i ułatwi rodzicom opiekę nad dzieckiem.

Fundacja "Zdążyć z pomocą"

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

KRS 0000037904

Szymon Mikieciak

10273

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group