Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7206
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Separatory ruchu na Różyckiego

Wtorek, 19 lipca 2016, 7:06
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Separatory ruchu na Różyckiego
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Kolejna nowość, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na jeleniogórskich drogach, pojawiła się na ul. Różyckiego. Miejski zarząd dróg i mostów zamontował separatory ruchu na odcinku, gdzie nagminnie dochodziło do łamania prawa przez kierowców i kolizji.

Separatory ruchu, które służą do rozdzielenia i wyznaczenia pasów jezdni, a także zabezpieczenia pieszych, pojawiły się na odcinku od Przychodni Promed do skrzyżowania z ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. Jak tłumaczy Piotr Dyła, zastępca dyrektora MZDiM w Jeleniej Górze, na tym fragmencie ulicy Różyckiego kierowcy nagminnie zjeżdżali na przeciwległy pas jezdni uniemożliwiając włączanie się do ruchu m.in. rodzicom dowożącym dzieci do Szkoły Podstawowej nr 8, wyjeżdżającym z ulic podporządkowanych. Ponadto wyprzedzali na tzw. trzeciego tuż przed skrzyżowaniem ul. Różyckiego z ul. Ogińskiego.

- Kierowcy ignorowali przy tym podwójną linię ciągłą, czego teraz po zamontowaniu separatorów ruchu robić już nie będą mogli – mówi Piotr Dyła. – To niedrogi, a bardzo skuteczny sposób dyscyplinowania kierujących – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

Jak już pisaliśmy, w ostatnim czasie na niektórych skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego pojawiły się czerwone „koperty”, wymalowane w obrębie skrzyżowania. Mają one przypominać kierowcom, by nie wjeżdżali na skrzyżowanie, jeśli nie mogą go płynnie opuścić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group