Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5768
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sensacja w Parku Norweskim

Czwartek, 22 listopada 2007, 8:17
Aktualizacja: 10:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sensacja w Parku Norweskim
Fot. Archiwum
Do znanego zakątka Cieplic zawitała trzyletnia strusica. Ptaka może obejrzeć każdy. Być może zostanie ogłoszony konkurs na imię dla nielota. Nagroda będzie atrakcyjna.

Nie chodzi jednak o ptaka żywego, lecz o kolejny eksponat Większość Muzeum Przyrodniczym. – Jest to trzyletnia strusica, która, prawdopodobnie nie poznała niegdy kraju przodków. Żyła bowiem i padła na jednej ze strusich farm w Lubuskiem – poinformował Andrzej Paczos, dyrektor placówki.

Udało się jej pozyskać martwego ptaka, a pracownik MP Tomasz Sokołowski po mistrzowsku go wypreparował. Zakupiona dzięki dotacji z WFOS we Wrocławiu gablota stanowi lokum nowego muzealnego okazu. Można go oglądać w muzeum w pawilonie norweskim w sali ptaków egzotycznych. Stoi tam obok kazuara, do tej pory największego ptasiego okazu w posiadaniu cieplickiej ptasiarni.

– Zapraszam do obejrzenia naszego nowego nabytku. A może by tak ogłosić konkurs na imię dla naszej strusicy? Zwycięzca miałby np. wstęp wolny do muzeum na 10 lat – zachęca Andrzej Paczos.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group