Czytających: 13680

Jelenia Góra: Sensacja na Złotniczej – juniorzy Karkonoszy pokonali Lotnika

Niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:53
Aktualizacja: Środa, 10 sierpnia 2011, 21:53
Mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra pomiędzy juniorskim zespołem Karkonoszy, a Lotnikem Jeżów Sudecki przyniósł kibicom zgromadzonym na stadionie przy ul. Złotniczej wiele sportowych emocji. Po dramatycznej końcówce zwyciężyli jeleniogórzanie 2:1.

Świetne spotkanie rozegrał Bednarczyk – strzelec obu bramek dla gospodarzy. Autorem honorowego gola dla Lotnika był Pieńkowski.
W pierwszej połowie przewagę mieli jezowianie, ale nie potrafili jej udokumentować. Po zmianie stron do odważniejszych ataków ruszyli młodzi piłkarze, którzy trenuja pod okiem Tomasza Walczaka. W 53 minucie zobaczyliśmy pierwszego gola, na raty strzelał Bednarczyk - pierwsze uderzenie wybronił Hałka, ale wobec dobitki był bezradny. W ostatnim kwadransie gra się ożywiła, ale doświadczony zespół z Jeżowa Sudeckiego nie potrafił znaleźć drogi do bramki juniorów Karkonoszy. Ta sztuka udała się dopiero na 5 minut przed końcem, na cudowny strzał z 18 metrów zdecydował się Pieńkowski. Futbolówka poszybowała w okienko, a golkiper gospodarzy mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami rzutów karnych po raz kolejny Bednarczyk wykazał się sporymi umiejętnościami. Napastnik Karkonoszy wygrał walkę z obrońcą i z 5 metrów pokonał po raz drugi Artura Hałkę. Ku zdziweniu kibiców juniorzy Karkonoszy, którzy w najbliższym sezonie zagrają w roli beniaminka LDJ, pokonali Lotnika 2:1.
W drużynie gości brakowało zawodników rezerwowych, przez co w drugiej połowie w polu pojawił się nominalny bramkarz jeżowian - Maćkowski.

Karkonosze Jelenia Góra (juniorzy) - Lotnik Jeżów Sudecki 2:1 (0:0)
Gole: 1:0 Bednarczyk 53 min., 1:1 Pieńkowski 85 min., 2:1 Bednarczyk 90 min.
Karkonosze – Krzewiniak, Maryszczak, Kierlik, Szeliga, Gozdek, Szaraniec, Herman, Chwedorowicz, Bednarczyk, Gajewski, Szczepaniak. Zmiany: Szlachetka, Krystecki, Michalak.
Lotnik – Hałka – Palimąka, Kraiński, Zwierzynski, Pieńkowski, Suchanecki, Hamowski K., Macur, Kościński, Kocot, Hamowski P. Zmiana: Maćkowski.