Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6570
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Seniorzy z dziećmi w tanecznej podróży

Sobota, 18 listopada 2017, 8:16
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Seniorzy z dziećmi w tanecznej podróży
Fot. Użyczone/PT
Rozpoczął się międzypokoleniowy projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na Życie, realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wraz z dziećmi udali się w taneczną podróż do różnych krajów m.in. do Grecji.

Agata Szmigrodzka, instruktorka prowadząca spotkanie rozpoczęła wspólny czas od zabaw integracyjnych przy tęczowej chuście takich, jak: „Poznajmy swoje imiona”, „Wąż” i „Jeżyk”. Następnie uczestnicy poznali kroki do tańców w kręgu: „Kaczka Dziwaczka”, „Spotkanie”, „Jarzębina” i „Koło Sarkazyjskie”. Była to okazja do odtańczenia tańca korowodowego, czyli w kręgu otwartym, w którym nasi tancerze tworzyli labirynt.
Nie zabrakło tańców w parach, w podwójnym kole, a nawet zabawy w krzesełka, którą zaproponował jeden z małych uczestników projektu. Na koniec odbyły się ćwiczenia rytmiczne, oczywiście wszystko w formie zabawy. Tańce sprawiły wszystkim wiele radości i przyczyniły się do integracji grupy.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze finansowany jest z programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.
Tańce w kręgu z różnych stron świata - to prawdziwa przygoda, podczas której uczestnicy zrealizują swoje pasje, spełnią własne marzenia artystyczne i poznają przyjaciół w różnym wieku. To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień, uczą współpracy i działania w grupie, a do tego wspaniale poprawiają pamięć. Działaniami towarzyszącymi, realizowanymi w ramach środowych spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły), zdobienia farbami spódnic w kwieciste wzory oraz tworzenia oryginalnej wystawy fotograficznej i społecznych działań plenerowych.

- Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa - zachęcają do udziału organizatorzy.

Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu odbywają się co tydzień w piątki od godz. 13.00 do 14.00 – (co 4 spotkania do 14.15 – forma plastyczna). Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy). Cykl zajęć tanecznych zakończy się w czerwcu 2018r. otwartą imprezą taneczną w Parku Norweskim. W okresie letnim zajęcia będą prowadzone w plenerze.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group