Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6040
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Seniorzy spod Szrenicy mają swoją radę

Wtorek, 6 marca 2018, 7:50
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Seniorzy spod Szrenicy mają swoją radę
Fot. WAC
Szklarska Poręba jest trzecią gminą w powiecie jeleniogórskim, gdzie uchwałą Rady Miasta powołano lokalną Radę Seniorów.

W mieście pod Szrenicą funkcjonuje kilka organizacji i innych podmiotów zrzeszających bardzo aktywne środowisko tamtejszych seniorów. Są to: Miejska Sekcja Emerytów i Rencistów, Uniwersytet III Wieku, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Senior 60. Ich działalność w wielu miejscach się przeplata, głównie dlatego, że wiele osób należy do kilku z nich.

- Zdecydowaliśmy się na powołanie Miejskiej Rady Seniorów w celu koordynacji wspólnych działań, głównie w zakresie organizacji różnych imprez dla seniorów – mówi jedna z animatorek przedsięwzięcia Irena Kubera. - Chcemy też opiniować uchwały Rady Miasta, dotyczące środowiska osób starszych - dodaje.

Według statutu Rada Seniorów w Szklarskiej Porębie ma liczyć siedem osób. W założeniu, w tym gronie mają się znaleźć przedstawiciele wszystkich organizacji działających w tym środowisku. Rada będzie się zbierać w lokalu udostępnionym przez Urząd Miasta. Tam też będą się odbywać dyżury radnych – seniorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group