Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2446
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Seniorki z pędzlem, czyli „Piękno natury”

Wtorek, 10 marca 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Seniorki z pędzlem, czyli „Piękno natury”
Fot. rylit
Taki tytuł ma wystawa prac malarskich słuchaczy Pracowni Plastycznej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze. Wernisaż odbył się wczoraj w galerii „ Korytarz” Osiedlowego Domu Kultury.

Jedną z form działalności dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest pracownia plastyczna, w której chętni seniorzy mogą popróbować swoich sił w twórczości plastycznej. Twórczość, która oprócz dużej ilości czasu wymaga zdolności ale i samozaparcia.

Takimi cechami może się pochwalić osiem pań z pracowni plastycznej , dla których zaprezentowanie swoich prac na wystawie w domu kultury jest najwyższą nagrodą za ich pracę .

Choć autorki prac, panie: Krystyna Bohr, Irena Regucka-Grała, Małgorzata Grembowicz, Franciszka Promirska, Danuta Rychter, Irena Sękowska, Antonina Sobierajska-Kutw i Jadwiga Witczak niedawno rozpoczęły swoje spotkanie ze sztuką, to na wystawę przybyło wielu gości.

Obrazy oddają w pełni spojrzenie twórców na otaczający ich świat. Zostały pozytywnie ocenione przez oglądających tłumnie wypełniających „Galerię Korytarz”. Dyskusjom na temat wystawy nie było końca. Entuzjazm twórczy autorek przysłonił pewne niedociągnięcia techniczne, które nikły w kontekście, a jakim jeleniogórzanki malowały swoje dzieła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group