Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3181
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Senioralia zakończone

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 października 2020, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnia odsłona IX edycji Senioraliów, które organizuje jeleniogórskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas finałowej gali w Filharmonii Dolnośląskiej zespoły biorące udział w części konkursowej odebrały nagrody i wyróżnienia, a następnie odbył się wyjątkowy koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji.
W normalnych latach - bez koronawirusa - w Senioraliach uczestniczyło ok. 5 tysięcy osób. To nie tylko przegląd muzyczny, ale też wystawy dzieł artystycznych. Zespoły brały też udział w warsztatach operowych i po dwóch dniach śpiewali nawet po włosku. Wszyscy są szczęśliwi - powiedział Stanisław Dziedzic, prezes jeleniogórskiego koła PZERiI.

W ubiegły weekend w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbywał się przegląd amatorskiej twórczości seniorów, w którym uczestniczyło ponad 20 zespołów z różnych stron Dolnego Śląska. Jury miało trudny wybór, ale podczas finałowej gali ogłoszono, że nagrodę uzyskały: Świebodziczanie ze Świebodzic oraz Kwisowianie z Giebułtowa. Nagroda publiczności trafiła do zespołu wokalnego Agat z Jeleniej Góry oraz Koniczynek z Miłodzic (koło Lubina). Z kolei wyróżnienia przyznano Zgodzie z Chełmska Śląskiego oraz Osieczankom z Osieka. Nowością w tegorocznej edycji były nagrody indywidualne, które otrzymali: Teresa Dudek oraz Włodzimierz "Kuba Danek". Ponadto dyplomy otrzymali soliści: Grażyna Linnik (Świebodziczanie), Boleslaw Sajdak (Spoko), Alicja Wilczyńska (Sokolik), Robert Werner (Wojcieszowianie), Tadeusz Wojczal (Szklarki). Nagrodę specjalną otrzymała też najmłodsza uczestniczka - Ania Gajlewicz.

Wyróżnienie jest dla nas bardzo satysfakcjonujące, nie liczyliśmy nawet na to - wyznała Danuta Jastrzębska, kierowniczka zespołu Zgoda z Chełmska Śląskiego. - Senioralia pozwalają na poszerzenie znajomości, aktywność seniorów, bo to bardzo ważne, żeby nie zamknąć się w domu, tylko wyjść do ludzi i żyć aktywnie - dodała D. Jastrzębska.
To dla nas wielkie wyróżnienie - seniorzy potrafią pisać poezję, własne utwory i za to otrzymaliśmy wyróżnienie - powiedziała Cecylia Szwedo z zespołu Osieczanki z Osieka, która cieszy się, że po kilku miesiącach przerwy zespoły mogą uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.
Dostaliśmy nagrodę publiczności i bardzo się z tego cieszymy. Z przerwami gramy od 1983 roku. Senioralia to bardzo fajna impreza i jest nam miło, że mogliśmy tu wystąpić - powiedziała Jadwiga Jaszowska z zespołu Koniczynki z Miłoradzic koło Lubina.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień rozpoczął się koncert muzyki polskiej i włoskiej, w której wzięli udział m.in. soliści operowi oraz zespoły uczestniczące w warsztatach operowych, wśród nich m.in. Agat z Jeleniej Góry, Kwisowianie czy Wojcieszowianie.

Twoja reakcja na artykuł?

20
65%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

kabaret 11-10-2020 9:35
Brawo !!!
~Gość 11-10-2020 11:15
Mamy chronić seniorów A tu taka impreza z udziałem tylu osób i to w dniu w którym zostaliśmy wszyscy strefa żółta. Życzę wszystkim seniorom zdrowia.
~onaaa 11-10-2020 12:41
Tu nawet nie ma co komentować - wystarczy spojrzeć na zdjęcia i widać gdzie towarzystwo ma jakiekolwiek przepisy. Zachowanie dystansu? Bezpieczeństwo dla seniorów? Fajno się chwalić największą tego typu imprezą w Polsce - tylko marne to świadectwo zdrowego rozsądku organizatorów. Czy przy takiej ilości dowodów nie powinien tu z karami wkroczyć sanepid? Mimo wszystko ja także przyłączę się do życzeń zdrowia - jeśli znalazła się tam jedna osoba siejąca COVID-em, to za kilka dni będziemy w czerwonej strefie.
~1979 11-10-2020 14:10
Coś artykuł o córce łużniaka szybko zniknął. Telefon zadzwonił?
~Dario X 12-10-2020 17:22
do: ~1979 (14:10)
Ciekawe, na głównej stronie na samej górze jest. Szwankuje ci wzrok czy kojarzenie?
~skotonga 11-10-2020 14:58
Zdjęcie nr 12 z oponą i pontonem - bezcenne !!!
~ 11-10-2020 19:27
12 = okropna . zmienic ubior ....
~kibic 11-10-2020 19:59
Wirus w akcji.Miłej zabawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group