Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2849
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senioralia zakończone

Niedziela, 11 października 2020, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senioralia zakończone
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnia odsłona IX edycji Senioraliów, które organizuje jeleniogórskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas finałowej gali w Filharmonii Dolnośląskiej zespoły biorące udział w części konkursowej odebrały nagrody i wyróżnienia, a następnie odbył się wyjątkowy koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji.
W normalnych latach - bez koronawirusa - w Senioraliach uczestniczyło ok. 5 tysięcy osób. To nie tylko przegląd muzyczny, ale też wystawy dzieł artystycznych. Zespoły brały też udział w warsztatach operowych i po dwóch dniach śpiewali nawet po włosku. Wszyscy są szczęśliwi - powiedział Stanisław Dziedzic, prezes jeleniogórskiego koła PZERiI.

W ubiegły weekend w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbywał się przegląd amatorskiej twórczości seniorów, w którym uczestniczyło ponad 20 zespołów z różnych stron Dolnego Śląska. Jury miało trudny wybór, ale podczas finałowej gali ogłoszono, że nagrodę uzyskały: Świebodziczanie ze Świebodzic oraz Kwisowianie z Giebułtowa. Nagroda publiczności trafiła do zespołu wokalnego Agat z Jeleniej Góry oraz Koniczynek z Miłodzic (koło Lubina). Z kolei wyróżnienia przyznano Zgodzie z Chełmska Śląskiego oraz Osieczankom z Osieka. Nowością w tegorocznej edycji były nagrody indywidualne, które otrzymali: Teresa Dudek oraz Włodzimierz "Kuba Danek". Ponadto dyplomy otrzymali soliści: Grażyna Linnik (Świebodziczanie), Boleslaw Sajdak (Spoko), Alicja Wilczyńska (Sokolik), Robert Werner (Wojcieszowianie), Tadeusz Wojczal (Szklarki). Nagrodę specjalną otrzymała też najmłodsza uczestniczka - Ania Gajlewicz.

Wyróżnienie jest dla nas bardzo satysfakcjonujące, nie liczyliśmy nawet na to - wyznała Danuta Jastrzębska, kierowniczka zespołu Zgoda z Chełmska Śląskiego. - Senioralia pozwalają na poszerzenie znajomości, aktywność seniorów, bo to bardzo ważne, żeby nie zamknąć się w domu, tylko wyjść do ludzi i żyć aktywnie - dodała D. Jastrzębska.
To dla nas wielkie wyróżnienie - seniorzy potrafią pisać poezję, własne utwory i za to otrzymaliśmy wyróżnienie - powiedziała Cecylia Szwedo z zespołu Osieczanki z Osieka, która cieszy się, że po kilku miesiącach przerwy zespoły mogą uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.
Dostaliśmy nagrodę publiczności i bardzo się z tego cieszymy. Z przerwami gramy od 1983 roku. Senioralia to bardzo fajna impreza i jest nam miło, że mogliśmy tu wystąpić - powiedziała Jadwiga Jaszowska z zespołu Koniczynki z Miłoradzic koło Lubina.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień rozpoczął się koncert muzyki polskiej i włoskiej, w której wzięli udział m.in. soliści operowi oraz zespoły uczestniczące w warsztatach operowych, wśród nich m.in. Agat z Jeleniej Góry, Kwisowianie czy Wojcieszowianie.

Twoja reakcja na artykuł?

20
65%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group