Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7676
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Senior On–Line” dla bezpieczeństwa

Piątek, 29 stycznia 2021, 14:09
Autor: 112
Region: „Senior On–Line” dla bezpieczeństwa
Fot. Archiwum
Koncepcja „Senior on-line”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo, skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję.

Szkolenia będą prowadzone w tym samym czasie we wszystkich 26 jednostkach województwa dolnośląskiego. Odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30.

Spotkanie pilotażowe, które prowadzić będzie policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbędzie się 1 lutego 2021 roku pod linkiem:

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po spotkaniu odpowie policjant.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group