Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9486
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator PiS dementuje doniesienia PO

Piątek, 30 sierpnia 2019, 13:44
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 12:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator PiS dementuje doniesienia PO
Fot. użyczone
Politycy Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się na konferencji prasowej do wystąpienia Platformy Obywatelskiej na temat wykluczenia komunikacyjnego Jeleniej Góry. W kwestii inwestycji drogowych Krzysztof Mróz przypominał, że, oprócz trwającej budowy obwodnicy Bolkowa, w lipcu rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra wraz z obwodnicą Kaczorowa i zapewnił, że droga będzie budowana.
Platforma o nic nie musi walczyć – to już się dzieje. Środki na budowę w wysokości blisko 180 mln złotych są przewidziane w programie poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych. Pani Czernow oraz panowie Łużniak i Pokój mieli wiele lat, kiedy Platforma Obywatelska rządziła w kraju i w Sejmiku i nie zrobili w tej sprawie nic, a teraz mają pretensje, że my te drogi budujemy - powiedział senator.

Wojciech Leszczyk zauważył, że mimo objazdów i czasowych utrudnień, Karpacz i Szklarska Poręba przeżywały w te wakacje prawdziwy najazd turystów.

Gdyby było tak źle, jak chce to widzieć Platforma, to mielibyśmy tu dziś wielkie protesty właścicieli pensjonatów i hoteli. Budowa nowej drogi musi się wiązać z pewnymi utrudnieniami, ale jak widać nie przeszkodziło to turystom w dotarciu na wypoczynek w Karkonoszach - mówił kandydat nr 24 na liście PiS do Sejmu.

Senator Mróz poruszył także kwestię remontu tunelu na szlaku kolejowym Jelenia Góra – Wrocław, który miałby rzekomo trwać 18 miesięcy i spowodować wyłączenie z ruchu kolejowego tego odcinka.

Rozumiem, że jest kampania wyborcza, ale informacje przekazane w tej sprawie podczas wczorajszej konferencji to nie tyle nieścisłość, co świadome wprowadzanie w błąd i zwyczajne straszenie ludzi - mówił senator. - Kilka tygodni temu rozmawiałem w tej sprawie osobiście z ministrem Andrzejem Bittelem, odpowiedzialnym za kolejnictwo w Ministerstwie Infrastruktury. Choćby ze względów społecznych, ale i każdych innych, nikt nie bierze pod uwagę możliwości zamknięcia linii na 1,5 roku. Wybrany zostanie najdroższy wariant prac remontowych, który zakłada zamknięcie tunelu, ale jedynie na około 6 tygodni. Jego stan techniczny jest na tyle zły, że w końcu należy to zrobić – to kwestia bezpieczeństwa - dodał senator.

Na zakończenie Krzysztof Mróz wystosował apel do prezydenta Jerzego Łużniaka:

Mam do pana prezydenta prośbę, aby zamiast straszenia mieszkańców zajął się rzeczywistymi problemami Jeleniej Góry, w szczególności baczniejszym nadzorem nad spółką Wodnik. Tysiącami pustych faktur oraz jedną na 1,4 mln zł - ośmiesza ona miasto w całym kraju, a mieszkańcom, mimo którejś z kolei modernizacji oczyszczalni, zapewnia nieustanny smród - stwierdził senator.

Twoja reakcja na artykuł?

40
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
10%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group