Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14280
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator Mróz o "piątce"

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 14:03
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2019, 13:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator Mróz o "piątce"
Fot. Przemek Kaczałko
Senator Krzysztof Mróz spotkał się dzisiaj (25.02) z lokalnymi mediami, aby przybliżyć założenia pięciu obietnic, które podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawił Jarosław Kaczyński. Mowa m.in. o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko, wsparciu lokalnego transportu zbiorowego czy przedwyborczym zastrzyku finansowym dla emerytów.

Podczas konferencji prasowej polityk PiS przedstawił pięć pomysłów, które mają zostać zrealizowane w najbliższym czasie. Krzysztof Mróz nie kryje, że jest to związane ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP. Wśród obietnic znalazło się rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus", aby przysługiwał na każde dziecko.

Najpierw musieliśmy wdrożyć ten program od drugiego dziecka, a przy jednym z progiem 800 zł, aby zobaczyć jak to wyjdzie. Wzrost gospodarczy jest dobry - za 2018 rok było to powyżej 5 procent i dzisiaj stać nas, aby dać po 500 zł na każde dziecko - tłumaczy senator, który deklaruje, że zmiana będzie obowiązywać od 1 lipca 2019 roku.

Mowa też o tzw. "trzynastce" dla emerytów, a więc 1100 zł brutto, które ma być wypłacone w maju tego roku.

Zrobimy wszystko, aby to świadczenie było wypłacone również w 2020 roku, natomiast nie wiemy, kto wtedy będzie rządzić. Jeśli PiS, to na pewno "trzynasta emerytura" będzie dalej wypłacana - zapewnia polityk PiS.

W kwietniu br. ma się pojawić projekt ustawy o dotacjach dla powiatów, aby wspierały one przewozy autobusowe z miejscowości wykluczonych komunikacyjnie.

Zależy nam na tym, aby powiaty zorganizowały komunikację na trasach deficytowych, a my - jako rząd - będziemy ją dotować. Nieważne, czy będą to realizować przewoźnicy prywatni, czy PKS - wyjaśnia Krzysztof Mróz.

Propozycją dla młodych ludzi ma być zwolnienie z podatku (PIT 37) dla osób do 26. roku życia. Z kolei pod hasłem obniżenia kosztów pracy ma się znaleźć zwiększenie kwoty odliczeń w PIT dla pracowników poprzez zwiększenie kosztów uzyskania przychodów.

Dzisiaj jest to 1335 zł rocznie, a my chcemy tę kwotę podnieść o 100 procent. Ostatni raz ta kwota była podnoszona w 2007 roku za rządów PiS) na rok 2008 i przez cały okres rządów PO-PSL ta kwota kosztów uzyskania przychodów nie była podnoszona. Teraz każdy, kto pracuje na umowę o pracę będzie miał więcej w portfelu - wyjaśnia senator.

Jak zaznaczył senator, celem jest zwiększenie zasobności portfeli mieszkańców Polski.

Uważamy, że aby wolność była w pełnym znaczeniu, to ludzie muszą mieć bezpieczeństwo ekonomiczne - mówił K. Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

28
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
8%
Złości
57
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (156)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
739
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group