Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7412
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator Krzysztof Mróz: Ceny prądu nie wzrosną!

Piątek, 4 stycznia 2019, 9:30
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2019, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator Krzysztof Mróz: Ceny prądu nie wzrosną!
Fot. Przemek Kaczałko
Senator Krzysztof Mróz poprzez lokalne media odniósł się do kwestii podwyżki cen energii elektrycznej dla samorządów, do której ostatecznie ma nie dojść. Polityk prawa i Sprawiedliwości przestrzega, żeby władze miasta nie straszyły mieszkańców podwyżkami usług komunalnych z tego powodu.
W wielu samorządach są pokusy, żeby wykorzystać pretekst rzekomych podwyżek cen energii do podnoszenia cen usług komunalnych. Nie ma żadnych powodów do podnoszenia cen - powiedział Krzysztof Mróz podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Wielu publicystów zapowiada, że powstrzymanie podwyżki cen prądu wiąże się z rokiem wyborczym - w 2019 roku będą wyboru do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu. Zatem czy w 2020 roku należy się spodziewać wielkiej podwyżki cen?

Nie wiem, co będzie w roku 2020 - będziemy o tym decydować pod koniec 2019 roku, natomiast należy doprecyzować, że obniżka akcyzy i opłaty przejściowej są bezterminowe, czyli będą także obowiązywały w roku 2020 - odpowiada Krzysztof Mróz, który tłumaczy zamieszanie wokół cen energii pakietem klimatycznym, który negocjowała poprzednia władza. - Ceny uprawnień do energii w styczniu 2017 roku były na poziomie 7 euro na 1 tonę, a dzisiaj są na poziomie 26 euro - i to nasze elektrownie muszą płacić - mówił senator.

Z kolei prezydent Jeleniej Góry zwraca uwagę na bałagan w kwestii cen prądu.

Spółka najpierw rezygnuje z podpisania z nami umowy, prosi o przesunięcie, bo chce czegoś więcej się dowiedzieć, a po 203 dniach mówi, że jednak podpiszmy, bo dalej nic nie wiemy. Ani spółka, ani my - nie wiemy, ile ten prąd będzie nas kosztował - powiedział Jerzy Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
23
85%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group