Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9627
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator K. Mróz: dziś mija termin oświadczeń

Poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:48
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2019, 6:44
Autor: BS
Jelenia Góra: Senator K. Mróz: dziś mija termin oświadczeń
Fot. Użyczone
Dzisiaj (29.07) mija termin składania oświadczeń, potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii elektrycznej na drugie półrocze 2019 roku. Takie uprawnienia posiadają mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Warunkiem ich uzyskania jest złożenie w terminie stosownego oświadczenia, które potwierdzi, że spełnia się wymagany status odbiorcy końcowego. Oświadczenie potwierdzającego status odbiorcy końcowego należy złożyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej - przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej. Można je składać drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) oraz w punktach obsługi klienta sprzedawców energii jak również drogą mailową, jeśli posiada się podpis elektroniczny.

Indywidualni odbiorcy mają zagwarantowane niższe ceny z automatu i nie muszą składać żadnych oświadczeń - mówi senator Krzysztof Mróz. - Oświadczenie złożyć muszą jednak samorządy oraz mikro i mali przedsiębiorcy. Wtedy do końca 2019 roku będą mieli zagwarantowaną sprzedaż energii po cenach obowiązujących w dniu 30 czerwca 2018 roku - dodaje senator.

W celu usprawnienia składania oświadczeń biura obsługi klienta głównych sprzedawców energii są dziś otwarte do późna. Jeleniogórskie biuro obsługi klienta Tauronu przy ul. 1 Maja 76 także pracuje dziś do północy.

Zachęcam wszystkich przedsiębiorców, którzy jeszcze nie złożyli stosownych oświadczeń, do ich składania - mówi senator Krzysztof Mróz. - Mam nadzieję, że także Miasto Jelenia Góra oraz podległe mu jednostki już złożyły, bądź złożą dziś stosowne oświadczenia, które umożliwią zakup energii po niższych cenach. Nie chciałbym bowiem wysłuchiwać narzekań prezydenta Jerzego Łuzniaka, że Urząd Miasta musi płacić więcej za energię elektryczną i że znowu za wszystko winny jest rząd - dodał senator.

Twoja reakcja na artykuł?

6
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
24%
Złości
9
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group