Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3237
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Seminarium mistrzowskie Oyama Karate

Sobota, 17 marca 2012, 2:35
Aktualizacja: 2:36
Autor: MDvR
Kraków: Seminarium mistrzowskie Oyama Karate
Fot. użyczone
W hali sportowej Centrum Rozwoju Com–Com Zone, w Krakowie–Nowej Hucie, odbył się Ogólnopolski Mityng Oyama Karate, w ramach którego zostało przeprowadzone seminarium szkoleniowe oraz centralny egzamin na zielone i brązowe pasy (piątek – sobota). W tym dwudniowym zjeździe wzięło udział blisko 170 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w Oyama Polskiej Federacji Karate.

Jeleniogórski Klub Oyama reprezentowali między innymi instruktorzy - sensei Rafał Majda (4 dan) i Łukasz Mazur (1 dan, aktualnie przygotowujący się do egzaminu mistrzowskiego na 2 dan). Podczas szkolenia szlifowane i szczegółowo omawiane były m.in. następujące mistrzowskie KATA wg przekazu Soshu Shigeru Oyamy 10 dan: Seienchin, Kanku-dai, Kai-Ha, Taizan, Sai kihon Kata I, II i III, Soki (Bo), Shotei Kata oraz Koryu Gojushiho.

W dniach 25-27 maja 2012 roku, w Krakowie odbędzie XV Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne Oyama IKF w Krakowie, z udziałem twórcy stylu - wielkiego mistrza Shigeru Oyamy - 10 dan (USA), na którym zostanie przeprowadzony egzamin na stopnie mistrzowskie Dan. Oprócz Łukasza Mazura zdającego na 2 stopień mistrzowski pozostali zawodnicy i zawodniczki JKO zdawać będą na wyższe stopnie kyu (4-1), a w trakcie następnego egzaminu mistrzowskiego pięcioro z nich podejdzie do egzaminu na 1 dan. W najbliższym czasie także sensei Rafał Majda zostanie promowany przez Shigeru Oyamę na stopień mistrzowski (5 dan) oraz tytuł Shihan.

A już w najbliższych dniach odbędzie się w Jeleniej Górze I Turniej Oyama Karate „Sprawny jak Samuraj 2012”, gdzie około 100 zawodników JK Oyama (dzieci i młodzież) rywalizować będzie w 4 kategoriach wiekowych o tytuły najsprawniejszych klubowiczów. W kwietniu i czerwcu kolejne klubowe zawody – w kolejności: Turniej Kumite (walk) dla dzieci i młodzieży oraz Mistrzostwa JKO dzieci w Kata (formy). Ponadto zawodnicy JKO przygotowują się w najbliższym czasie do wyjazdów i udziału w XV MP juniorów, XVII MP seniorów knockdown, XII MP s-k, I Ogólnopolskiego Turnieju Oyama Karate dzieci w formule „lekkiego kontaktu” oraz Gali Walk w Lubsku.

W czerwcu wraz z kadrą Rafał Majda wyleci do Kanady (Montreal) na kolejną edycję Dageki World Knockdown Karate Championships – zawodów organizowanych przez zaprzyjaźnionego lidera Karate w Kanadzie – sensei’a Denisa Cordeiro (4 dan). Natomiast jesienią zawodnicy i trener spędzą 10 dni w Japonii (Tokio i nie tylko). W kraju kwitnącej wiśni polscy zawodnicy Oyama wezmą udział w Światowym Turnieju All Japan Karate, a trener Rafał Majda dodatkowo weźmie udział w licznych szkoleniach prowadzonych przez japońskich mistrzów oraz odwiedzi różne szkoły kontaktowego karate w Japonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group