Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 4481
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sekrety natury przedszkolakom znane

Czwartek, 10 lutego 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sekrety natury przedszkolakom znane
Fot. Organizator
Tajemnice przyrody zdradził przedszkolakom z Przedszkola Kraina Smyka w Jeleniej Górze Krzysztof Dworzycki z Banku Genów Karkonoskiego Parku Narodowego.

Spotkanie było pierwszym z cyklu wielkiej przygody podopiecznych Krainy Smyka z przyrodą. Zaproszony gość opowiedział bowiem przedszkolakom o tym, jak należy zachować się w lesie, jakie zwierzęta tam żyją oraz jakie wydają one odgłosy.

Na spotkanie przywiózł im i pokazał umieszczone za szkłem mrowisko jedynych w Polsce jadowitych mrówek oraz rogi jelenia. Krzysztof Dworzycki opowiadał również o drzewach iglastych, o rodzajach szyszek i ich nasionek oraz o owadach, które dzieci mogły oglądać pod mikroskopem. Nie zabrakło też rozmowy na temat śmiecenia w lasach podczas spacerów.

Na koniec gość zaprosił maluchy na wspólną, letnią wycieczkę po Banku Genów Karkonoskiego Parku Narodowego.
- Dzieci słuchały naszego gościa z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości pozostaną im to długo w pamięci, a już latem z pewnością wybierzemy się na wspólną wycieczkę, na której będą mogły w rzeczywistości zobaczyć wszystko, o czym opowiedział Krzysztof Dworzycki – mówi pani Elżbieta Bajer, dyrektor Przedszkola Kraina Smyka w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group