Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7759
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Sekrety” Jacka Szczerbaniewicza w Galerii Skene

Sobota, 10 stycznia 2015, 9:01
Aktualizacja: 9:04
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Sekrety” Jacka Szczerbaniewicza w Galerii Skene
Fot. BM
“Sekrety” to tytuł wystawy fotografii autorstwa Jacka Szczerbaniewicza, której wernisaż odbył się w miniony piątek (9.01) w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Wystawę, przygotowaną przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, można oglądać do 25 lutego. Wstęp wolny.

- Znakiem rozpoznawczym Jacka Szczerbaniewicza jest fotografia poszukująca, a ekspozycja “Sekrety” pozwala przenieść się w subiektywny i tajemniczy świat widziany oczami jego autora – powiedział podczas otwarcia wystawy Janusz Jaremen. – Ten nurt, zbliżony do surrealizmu, ma swoje źródło w wyobraźni i przemyśleniach Jacka Szczerbaniewicza na temat otaczającej go rzeczywistości.

Na wystawie prezentowane są zarówno wcześniejsze prace Jacka Szczerbaniewicza – wielokrotnie nagradzane na konkursach krajowych i zagranicznych – jak również fotografie nigdzie dotychczas nie prezentowane.

Wystawa zatytułowana “Sekrety” to kontynuacja wcześniejszych działań Jacka Szczerbaniewicza na gruncie fotografii eksperymentalnej. W jego fotografii swoje stałe miejsce ma studium zaaranżowanych wnętrz. A wszystkie elementy scala pierwiastek światła, które jest zabarwiane w zależności od fotografowanych motywów i uzyskiwanych nastrojów.

Jacek Szczerbaniewicz zajmuje się fotografią od lat. To laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych, autor 10 wystaw indywidualnych i uczestnik kilkuset wystaw zbiorowych. To także członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. W 2005 roku Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej przyznała mu tytuł artysty fotografika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group