Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4623
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sekretariaty prezydentów w kamerach

Wtorek, 27 marca 2018, 7:23
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2018, 7:14
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Sekretariaty prezydentów w kamerach
Fot. Paweł Guszała
W sekretariatach prezydentów na Placu Ratuszowym oraz przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze zamontowane zostały kamery. Urządzenia mają nagrywać petentów, którzy odwiedzają te miejsca. Decyzja o ich zakupie jest pokłosiem zeszłorocznego zdarzenia, do którego doszło w Ratuszu.

Jak się dowiedzieliśmy, w zeszłym roku w sekretariacie prezydenta Marcina Zawiły i jego zastępcy Jerzego Łużniaka miało do pewnego zdarzenia. Jedna z mieszkanek odwiedziła to miejsce trzymając w ręku butelkę z łatwopalną substancją. Groziła, że ją rozbije i podpali pomieszczenie. Udało się ją od tego odwieść, jednak policja zaleciła władzom miasta zakup kamer do prezydenckich sekretariatów. Nabyto dwie kamery z kartami pamięci i po jednej zamontowano w obu budynkach: na Placu Ratuszowym i przy ulicy Sudeckiej. Na drzwiach zawisły informacje, że obiekty są monitorowane. Zdaniem funkcjonariuszy ma to pomóc ostudzić emocje nerwowych, a czasem nawet agresywnych petentów.

Zapytaliśmy w urzędzie miasta, czy władze zastanawiają się nad rozszerzeniem monitoringu na inne sale. W końcu nie tylko prezydentów odwiedzają mieszkańcy i do groźnych sytuacji z pewnością dochodzi w wielu wydziałach. Z tego co się dowiedzieliśmy, jest to planowane. Pojawił się pomysł zamontowania kamer nie tylko na korytarzach, ale i w gabinetach urzędników oraz prezydentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1158
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group