Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5946
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ścigali pijanego kierowcę tira

Poniedziałek, 28 stycznia 2008, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Ścigali pijanego kierowcę tira
Fot. Archiwum
Choć ma na utrzymaniu czworo dzieci, upił się i usiadł za kierownicą wielkiego samochodu. Po pościgu na autostradzie zatrzymali go policjanci. Błagał funkcjonariuszy o litość i niską karę.

O incydencie z okolic Krzywej pod Bolesławcem donosi Polska Gazeta Wrocławska. Inspekcja Transportu Drogowego chciała zatrzymać tira do rutynowej kontroli. Kierowca najpierw zwolnił, zjechał na parking, ale potem raptownie dodał gazu i uciekł.

Powiadomiono policję, która natychmiast ruszyła w pościg. Mundurowi złapali kierowcę po sześciu kilometrach. Był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. ITD stwierdziła również inne „grzechy”: w pojeździe brakowało części tachografu, na których dokumentowana jest praca kierowcy.

W „pechowy” kurs kierowca wyruszył z Wałbrzycha do Zgorzelca. Przyznał się, że na stacji benzynowej wypił alkohol. – Błagał o niską karę, bo ma na utrzymaniu czworo dzieci – donosi PGWr.
Będzie z tym kłopot, bo kierowcy zabrano prawo jazdy, a za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi mu kara dwóch lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group