Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6940
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Schronisko dla bezdomnych przygotowane do zimy

Piątek, 6 grudnia 2013, 10:49
Aktualizacja: 10:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Schronisko dla bezdomnych przygotowane do zimy
Fot. Angela
Tuż przed zimą Schronisko im. Brata Alberta przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze przeprowadziło szereg remontów i zwiększyło liczbę miejsc noclegowych. – Jak co roku w okresie zimy zwracamy się do mieszkańców i sponsorów o wsparcie – mówił Bogusław Gałka, prezes schroniska. – W okresie adwentu będzie kwesta pod kościołami i w mieście, z której przygotujemy wigilię dla ok. 250 osób bezdomnych i potrzebujących – dodaje prezes.

Obecnie w schronisku jest 80 miejsc, w Domu dla Starszych Niepełnosprawnych Mężczyzn - 47. W tym roku liczbę miejsc noclegowych zwiększono o 10. Zabezpieczono również sześć miejsc w tzw. hospicjum. Przed tegoroczną zimą schronisku udało się przeprowadzić szereg inwestycji.

- Najważniejsze to: termomodernizacja obiektu, wymiana okien oraz przebudowa i kapitalny remont całego zaplecza sanitarno – higienicznego czyli budowa nowych łazienek, sanitariatów, toalet i izolatki – wymieniał prezes.

Inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu sponsorów, którzy przekazali około 25 tys. zł, do czego schronisko dołożyło około 15 tys. zł ze środków własnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group