Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6442
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Schroniska pod młotek

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2007, 9:39
Autor: anzol
Fot. PTTK
Dom Śląski i trzy domy wczasowe zmienią właścicieli. Ci przyczynią się do wyciągania z przepaści długów szpitala w Bukowcu.

O sprzedaży Domu Śląskiego jednego z najpopularniejszych i najstarszych schronisk w Karkonoszach zdecydowali urzędnicy starostwa jeleniogórskiego.
Pod młotek pójdą także ośrodki wczasowe w Przesiece. Domy Chybotek, Narcyz i Irys starostwo dostało od Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji. Są niezagospodarowane. Istnieje też zamiar pozbycia się opuszczonej strażnicy pograniczników na Przełęczy Karkonoskiej.

Pieniądze pozyskane z transakcji mają pomóc szpitalowi w Bukowcu, który ma 30 milionów złotych długu. Starostwo musi szybko znaleźć co najmniej 18 milionów, aby lecznicę wyciągnąć na prostą.

Jeśli wspomniane nieruchomości uda się sprzedać, do kasy urzędu wpłynie około sześciu i pół miliona złotych. Najdroższy będzie wspomniany Dom Śląski. Cena wywoławcza to ponad pięć milionów. Pierwszy przetarg odbędzie się 10 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~no fajnie 26-07-2007 14:20
Coś zaczyna starsotwo kumać ,że ten szpital jest niezbędny ,ale wydaje mi się ,ze o wiele za pózno i to za mało .Bo mimo długów dalej zatrudnia się kolesi i nic żadnej restrukturyzacji.Gdyby tam jaka inspekcja pracy zajżała brak personelu brak pielegniarek zagraża zdrowiu.Obecnie o 10% zabrano pensji zwalniają się sami pielęgniarki i lekarze , Pytanie dla kogo spłacac długi jak nie bedzie miał kto pracować?Jednostka ta wogóle sie nie rozsija nie inwestuje w sprzęt choc mimo tego ma dobra opinie społeczną.Nikt nie potrafi zrobic jakiegos spójnego projektu na to cacko jakies fundusze unijne co urzedasy w staroswie robia – ano wydaja decyzje na elektrownie w przesiece granda to wszystko w biały dzień.Jeśli na szybko potrzebne 18 milionów sprzedarz przetyargi to tak szybko nie idzie jaqk do tegho czasu przetrwać , a jka potem bez dodatkowych [pieniedzy i pracowaników.
~ABSURD–absurd 26-07-2007 17:57
JAK PAN HENIU WYPROWADZIL DOM SLASKI NA PROSTA TO MU GO ZABIERACIE POPADNIE RUINE
~nlg 26-07-2007 22:17
powiaty to chory wymysł reformy administracyjnej – instytucje, w których większość pieniędzy idzie na wynagrodzenia (marne zresztą) urzędników i w zasadzie na nic więcej nie zostaje. a jeśli powiat ma garba w postaci szpitala, to sytuacje jest jeszcze gorsza.budzet powiatu jeleniogórskiego to coś koło 50 mln, a zadłużenie szpitala w kowarach – 30mln, powiat nie ma pieniędzy na inwestycje, drogi powiatowe to największy syf, a kasa idzie w reanimację niepotrzebnego w gruncie rzeczy szpitala. dla tzw. spokoju społecznego utrzymujemy dwa razy więcej szpitali niż potrzeba, a pieniądze zamiast w rozwój są marnowane. w zupełności wystarczyłby szpital w jeleniej + specjalistyczne w karpaczu, kowarach, szklarskiej.
~były pracownik Domu Sląskiego 27-07-2007 11:37
Poco inwestowac w cos w co niejest opłacalne.mówie o tym szpitalu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group