Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7921
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Schody, schody – czyli weekend bez windy

Wtorek, 25 sierpnia 2020, 6:15
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2020, 8:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: Schody, schody – czyli weekend bez windy
Fot. WAC
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa pozostawiła nas na kilka dni bez windy – skarży się pani Anna z budynku przy ul. Bacewicz 1 na jeleniogórskim Zabobrzu.
W piątek po południu jedna z pań z naszego bloku zatrzasnęła się w windzie - opowiada nasza Czytelniczka. - Wkrótce pojawiła się ekipa, aby ją uwolnić. Dźwig na krótko znowu działał, ale wkrótce go wyłączono. Gdy w sobotę nie pojawił się nikt aby naprawić windę, w niedzielę za radą znajomej zadzwoniłam do Straży Miejskiej. Funkcjonariusz zadzwonił na numer, który można znaleźć w kabinie windy i usłyszał, że dźwig został wyłączony z użytku na weekend za zgodą JSM. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby w tym czasie, ktoś z górnych pięter musiał skorzystać z pomocy karetki pogotowia. Nie muszę dodawać jaki to jest problem dla osób starszych i rodziców małych dzieci.

Jak wyjaśnia Marek Nowak z JSM - winda została wyłączona z powodu awarii, a mieszkańcy mogą korzystać z dźwigu osobowego w sąsiedniej klatce schodowej.

Winda, która uległa awarii jest nowoczesnym urządzeniem i doszło w niej do awarii jednego z modułów, który serwis musi sprowadzić spoza Jeleniej Góry – wyjaśnia M. Nowak. - Powinno to nastąpić w poniedziałek (25.08). Mieszkańcy tej klatki nie zostali całkowicie odcięci od możliwości korzystania z windy. Na czas awarii wymontowaliśmy zamek z drzwi wejściowych do sąsiedniej klatki i lokatorzy mogą skorzystać w niej z urządzenia – pojechać nim na ostatnie piętro, przejść łącznikiem między klatkami i zejść kilka pieter w dół do swoich mieszkań - dodaje M. Nowak.

Twoja reakcja na artykuł?

7
16%
Cieszy
14
32%
Hahaha
10
23%
Nudzi
3
7%
Smuci
6
14%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
376
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group