Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7717
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Schetyna o Hubercie Papaju: to polityczny błąd

Środa, 23 września 2015, 15:41
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2015, 15:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Schetyna o Hubercie Papaju: to polityczny błąd
Fot. Przemek Kaczałko
Mimo napiętej sytuacji w Europie związanej z falą imigrantów z krajów arabskich, Grzegorz Schetyna znalazł czas, by pojawić się w Jeleniej Górze, by wesprzeć Jerzego Pokoja w wyborach do Senatu, a do Sejmu rekomendował swoim wyborcom głosowanie na Zofię Czernow. Ostro wypowiedział się o kandydacie PO do Senatu Hubercie Papaju.

Minister spraw zagranicznych rozpoczął dzisiaj (23.09) spotkanie z dziennikarzami w Jeleniej Górze od swoistego pożegnania z wyborcami, bowiem decyzją władz partii nie będzie się ubiegał o mandat na kolejną kadencję w okręgu legnicko-jeleniogórskim, tylko w kieleckim. Schetyna wspominał o wieloletniej współpracy, sentymencie do Jeleniej Góry i dziękował wyborcom za tysiące głosów, które zdobywał w naszym mieście. - Zawsze tu będę z wami i w miarę możliwości będę was wspierać – zwrócił się Grzegorz Schetyna do prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły oraz wyrzuconego z partii za start z konkurencyjnego dla PO komitetu – kandydata na senatora Jerzego Pokoja.

Jerzy Pokój, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego podkreślił, że nie zamierza składać odwołania i przyjmuje decyzję partii o wykluczeniu z szeregu członków Platformy Obywatelskiej.

- Popieram posłankę Zofię Czernow, z którą przez lata pracowałem i która jest bardzo dobrze znana z systematycznej pracy w Sejmie. Wierzę, że przekona mieszkańców okręgu wyborczego i dostanie się do Sejmu – powiedział Grzegorz Schetyna.

- Jeśli chodzi o Senat, to dla mnie wybór jest równie prosty: Jerzy Pokój. Mówiłem wyraźnie przy kandydaturze Marcina Zawiły (w wyborach samorządowych – przyp. red.) i powtórzę to przy kandydaturze Jerzego Pokoja. Pamiętam co, z kim robiłem przez lata. Kiedy budowaliśmy Platformę Obywatelską na początku nie było łatwo. Dzisiaj sytuacja jest inna i wszyscy konsumują to, co przez 15 lat udało się zrobić – mówił minister. - Zrobię wszystko, byśmy po wyborach byli z Jerzym w jednym klubie parlamentarnym – dodał G. Schetyna.

Polityk PO, który w wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskał ponad 60 tys. głosów w okręgu odpowiedział, dlaczego nie popiera Huberta Papaja w wyborach do Senatu. - Miał słaby wynik wyborczy do Sejmiku, nie przekonał jeleniogórzan i mieszkańców okręgu. Powiedziałem o tym na Radzie Regionu PO, że to jest polityczny błąd. Uważam, że trzeba iść do parlamentu przechodząc poszczególne szczeble – jeśli ta droga się skraca, to i skutek nie jest dobry. Dlatego uważam, że doświadczenie Jerzego Pokoja predysponuje go do tego, żeby reprezentować Jelenią Górę w Senacie – powiedział otwarcie przyjaciel Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group