Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6261
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sceniczny bój o awans na „Dziatwę”

Środa, 21 kwietnia 2010, 13:26
Aktualizacja: Czwartek, 22 kwietnia 2010, 7:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sceniczny bój o awans na „Dziatwę”
Fot. TEJO
Spektaklem „Kot w butach” teatrzyku „Igraszki Trzynastki” rozpoczęło się dziś w Osiedlowym Domu Kultury dziesiąte, jubileuszowe Jeleniogórskie Forum Teatrów Dziecięcych. Przewidziano występy 22 grup teatralnych z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Stawką jest awans na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi.

Oprócz barwnego widowiska z elementami musicalu w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze opartego na motywach znanej baśni „Kot w butach” braci Grimm w opracowaniu Barbary Jaśniewicz, wystawiono jeszcze trzy prezentacje.

Teatr „CP?Z!” przy Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych z Jeleniej Góry przedstawił spektakl w konwencji kabaretu „Tłuszcza naturszczyków” wg scenariusza Sebastiana Gramsza. Gimnazjaliści ujęli swoistym poczuciem humoru, odnalezieniem ciekawej gry słów i wartkością przedstawienia.

Teatr „Szafa” ze Zgorzelca miał technicznego pecha. Niemożność odczytania ścieżki dźwiękowej podczas prezentacji ujęła zwartości bardzo ciekawie zapowiadającej się sztuce „Schody”. Jednak – co warto podkreślić – młodzi zgorzelczanie prowadzeni przez Anetę Ćwieluch opowiedzieli o metaforze schodów bardzo ciekawym językiem teatru: gestu, muzyki, świateł, tempa akcji.

Ta sama opiekunka przygotowała świetną grupę teatralną „Tespisek” złożoną z sześcioletnich dzieci. Bardzo mali adepci sceny ujęli żywiołowością w sztuce „A to feler” – zabawną wiązanką swobodnych interpretacji wierszy z kanonu literatury dziecięcej. Ta sama grupa dwa lata temu zdobyła nagrodę za spontaniczny i energetyczny spektakl „Pali się”. „A to feler” zgromadził komplet widowni w sali teatralnej ODK

W ważnej roli konferansjerek zaprezentowały się w tym roku po raz pierwszy Karolina Ziębicka i Ola Bielecka. Dziewczęta będą miały jeszcze okazję zapowiadać 18 prezentacji. Całości przypatrują się jurorzy: Irmina Babińska, aktorka, Koryna Opala-Wnuk, teatrolog i arteterapeutka, oraz Paweł Sikora, aktor i kompozytor. Nad swoim werdyktem pracuje też jury młodzieżowe: Paulina Porczyńska, Aleksandra Woźniak, Janusz Łuć oraz Łukasz Kwiliński.

Jutro na dwóch scenach ODK zaprezentują się: grupa „Antrakt” z Głogowa, Bajkowy Teatr ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Jeleniej Góry, Teatr „Metafora: z MDK w Jeleniej Górze, wałbrzyskie „Iskierki”, „Literka” z MDK, „Gzygzak” z ODK, Teatr Naszej Klasy z Karpacza oraz Teatr Mała Scena ze Starej Kamienicy. Przedstawienia przewidziano także na piątek. Gala z podsumowaniem, ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę o godz. 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
315
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group