Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Scena dla młodych

Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 9:39
Autor: rylit
Jelenia Góra: Scena dla młodych
Fot. goral, rylit
Zespołom z Kamiennej Góry, Mirska i Jeleniej Góry przypadły nagrody w zakończonym w niedzielę jedenastym Forum Inicjatyw teatralnych „Mały Bombart” organizowanym po raz kolejny przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

W części konkursowej wzięło udział 12 młodych zespołów teatralnych oraz jeden gość przeglądu. Jury w składzie: Violetta Woźniak-Rybka –reżyser, Małgorzata Pełczyńska -recenzent teatralny oraz reżyserowie Wiesław Hołdys i Karol Nowakowski oceniało spektakle przygotowane przez młodych twórców.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Jurorzy najbardziej docenili pracę Zespołu Teatralnego Dorosłych „Teatrzyk Zielona Gęś” z Kamiennej Góry, jeleniogórzanina Michała Przybysza za spektakl "Mocny Anioł" oraz jeleniogórskiego zespołu Faux Pas za "Narodziny".

Wyróżnienia przypadły Zespołowi Teatralnemu „My” z Kamiennej Góry za spektakl ”Jak w piekle po uszy gorzeć", Teatrowi Bez Nazwy z Mirska, który wystawił sztukę „Ten, który spada”. W gronie wyróżnionych znalazła się także grupa teatralna "Odek" prowadzona przez aktora Teatru Jeleniogórskiego, Jacka Paruszyńskiego.

Zespół teatralny z Kamiennej Góry debiutował w przeglądzie i od razu siegnął po wysokie laury.

Klasą dla siebie był gość przeglądu Judyta Rybak, która monodramem „Dziewczynka z zapałkami” porwała publiczność. Nad całością przeglądu przez dwa dni czuwała Ewa Wołczyk z JCK, mając do pomocy zgraną ekipę techniczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group