Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3124
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Sąsiedzi” w Muflonie!

Poniedziałek, 9 listopada 2009, 7:39
Aktualizacja: 7:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Sąsiedzi” w Muflonie!
Uczestnicy podczas zajęć.
Fot. TEJO
Po przeszło dwóch miesiącach pracy połączonej z zabawą swoje dokonania zaprezentują dziś (poniedziałek, 9 XI) dzieci, które – pod kierunkiem aktorek Zdrojowego Teatru Animacji – przygotowały przedstawienie zatytułowane „Sąsiedzi”.

Jest to efekt pracy uczestników drugiej edycji projektu „Kwiat paproci”. W warsztatach teatralnych, które rozpoczęły się 6 września w Zdrojowym Teatrze Animacji, biorą udział  dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Młodzi adepci sztuki scenicznej zajęli się zabawami słownymi: wyliczankami, rymowankami, których dzieci na całym świecie od dziesiątków lat używają do gier  podwórkowych. Zabawa słowem, rytmicznym wypowiadaniem wyrazów i sylab, połączona wierszykami i wyliczankami w trzech językach jest punktem wyjścia do teatralnej  improwizacji, działaniu opartym na skojarzeniach.

Proste elementy scenografii to  przypadkowo dobrane   przedmioty własnoręcznie wymyślone i wykonane przez dzieci. Autorkami projektu są Lidia Lisowicz, Małgorzata Nauka i Bogna von Woedtke, która  dodatkowo przygotowała oprawę muzyczną prezentacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group