Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6074
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Samurajski atak

Sobota, 14 lipca 2018, 7:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:19
Autor: WAC
Region: Samurajski atak
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie, który zaatakował sąsiada i zadając mu ciosy pięściami oraz mieczem samurajskim spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu. Poturbowany mężczyzna jest chirurgiem i nie wiadomo czy będzie mógł nadal pracować w swoim zawodzie.

Do zdarzenia doszło w Zgorzelcu 8 lipca. 42-letni Mariusz D. zaatakował swojego sąsiada bijąc go pięściami po twarzy, a także zadając mu ciosy mieczem japońskim typu katana. Pokrzywdzony mężczyzna doznał licznych obrażeń, między innymi złamania nosa z przemieszczeniem. Napastnik przeciął mu też kciuki obu dłoni, co może spowodować u niego trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga.

- Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu gdzie usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.
- Podejrzany Mariusz D. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. 10 lipca Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uwzględnił wniosek i zastosował wobec Mariusza D. izolacyjny środek zapobiegawczy. Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata, do 15 lat – dodaje prokurator Czułowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group