Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samosąd za kradzież telewizora

Środa, 18 sierpnia 2010, 14:09
Aktualizacja: Czwartek, 19 sierpnia 2010, 7:27
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Samosąd za kradzież telewizora
Fot. dtp
Dwoje mieszkańców miasta postanowiło samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość młodemu złodziejowi, który ukradł im telewizor. Wywieźli nieletniego za miasto, pobili go i nagiego pozostawili w wodzie na żwirowni. Chcieli mu dać nauczkę: tak wytłumaczyli się policji. Teraz sami będą mieli kłopoty z prawem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 8 sierpnia w Jeleniej Górze. Sprawcy z ulicy zabrali nieletniego do samochodu, wywieźli go za miasto, a następnie pobili, rozebrali do naga i w takim stanie pozostawili go w wodzie na żwirowni. Sprawcy odjechali wraz z ubraniem pokrzywdzonego.

O przestępstwie policję powiadomiła osoba, która zaopiekowała się chłopcem. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop sprawców, którzy już następnego dnia trafili do policyjnego aresztu. – Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że chcieli dać chłopcu nauczkę, gdyż podejrzewali go o kradzież telewizora, który był własnością mężczyzny – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze.

W trakcie czynności policjanci potwierdzili, że pokrzywdzony wspólnie ze swoim kolegą włamał się do mieszkania sprawcy, skąd ich łupem padł telewizor.
Kobiecie i mężczyźnie za popełnione przestępstwa (pobicie, pozbawienie wolności oraz groźby karalne) grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group