Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7682
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samorządowcy na podbój Czech i Szwajcarii

Sobota, 1 grudnia 2007, 8:42
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Samorządowcy na podbój Czech i Szwajcarii
W Jabloncu nie ma stałego zespołu teatralnego, ale gmach teatru należy do najładniejszych w mieście.
Fot. mestojablonec.cz
Jablonec nad Nisou będzie kolejnym miastem partnerskim Jeleniej Góry. Włodarze miasta myślą także o odwiedzinach szwajcarskiego Lugano.

Mówił o tym podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. – Mimo bliskości granicy dotąd nie mieliśmy zbyt mocnych więzi z Czechami, ale to się zmieni – zapowiedział.

Miasto zamierza podpisać umowę o współpracy z Jabloncem, najbliżej Jeleniej Góry położonym czeskim miastem. W Jabloncu mieszka ponad 43 tysiące ludzi (mniej więcej tyle, ile w centrum Jeleniej Góry i na Zabobrzu). Ośrodek znany jest z tradycyjnych targów oraz wyrobów sztucznej biżuterii. Jednak wielu jeleniogórzan wciąż wie o nim niewiele. To ma się zmienić dzięki partnerstwu.

Jelenia Góra szuka kontaktów także dalej. Samorządowcy przygotowują wizytę w Lugano. Dojdzie do niej w przyszłym roku. Urzędnicy magistratu uczą się pilnie języka niemieckiego. Z kolei wybrani pracownicy starostwa i gmin powiatu jeleniogórskiego mają za sobą podstawowy kurs języka czeskiego. Ma to pomóc w nawiązaniu lepszych więzi oraz w sprawniejszym obsługiwaniu potencjalnych inwestorów zagranicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group