Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8159
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Samorządowcy i przedsiębiorcy chcą przyspieszenia

Poniedziałek, 26 maja 2008, 18:19
Aktualizacja: 18:20
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Samorządowcy i przedsiębiorcy chcą przyspieszenia
Fot. Mar
Kilkudziesięciu samorządowców z Jeleniej Góry i sąsiednich gmin, przedsiębiorcy, naukowcy, wicepremier Grzegorz Schetyna poseł Marcin Zawiła oraz marszałek Piotr Borys, wszyscy spotkali się dzisiaj w nowo odbudowanym pałacu w Wojanowie. Cel? Debata o rozwoju regionu.

– To pierwsze u nas takie spotkanie, na którym chcieliśmy dać równy głos samorządowcom jak i przedsiębiorcom, aby powiedzieli, co czeka nas w najbliższej przyszłości i jak zmienić wolniejszy niż innych regionów rozwój ziemi jeleniogórskiej.Widzimy jak Jelenia Góra zostaje w tyle i chcieliśmy pokazać gdzie jest problem. Pokazać w miejscu które jest przykładem sukcesu – powiedział nam organizator forum, wiceprezes Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, Grzegorz Rychter.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna mówił zebranym o planowanych przez rząd ułatwieniach dla przedsiębiorców i nowym ustawach, które mają usprawnić pracę samorządowcom. Na przykład ma się skończyć w województwach dwuwładza wojewody i marszałka.
– Większość kompetencji wojewody trafi do urzędu marszałkowskiego – powiedział nam Piotr Borys. – To ułatwi zarządzanie województwem.

– Jestem zadowolony z przyjazdu tutaj, dowiedziałem się na przykład że wkrótce ma zostać zlikwidowana Agencja Nieruchomości Rolnych, a niesprzedane grunty trafią do gmin. U nas to spory obszar – usłyszeliśmy do burmistrza Mirska, Andrzeja Jasińskiego.

Jak mówili inni uczestnicy, takie spotkanie to wspaniała okazja do wymiany opinii i poznania, jak z problemami radzą sobie w innych gminach i powiatach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group