Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6313
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Samochody w ogniu

Wtorek, 3 lutego 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA REGION: Samochody w ogniu
Fot. ......
Dwa auta zapaliły się w miniony weekend prawdopodobnie od niesprawnej elektryki. Na szczęście podczas wybuchu ognia niedaleko pojazdów byli ich właściciele, którzy częściowo opanowali płomienie za pomocą gaśnic. Mimo szybkiej interwencji strażaków i działań kierowców, jedno z aut spaliło się do połowy.

W minioną sobotę około godziny 11.00 przy ulicy Świętojańskiej w Jeleniej Górze, ogień pojawił się w samochodzie marki Mercedes. Mimo szybkiej reakcji kierowcy, który przed przyjazdem strażaków ugasił pożar za pomocą podręcznej gaśnicy, spaliła się instalacja elektryczna i osprzęt w komorze silnika.

Kolejne zdarzenia miało miejsce pół godziny później przy ulicy Rzemieślniczej w Kowarach , gdzie zapaliła się skoda octavia. Właściciel najpierw sam podjął próbę ugaszenia płomieni, jednak nie poradził sobie z pożarem. Przybyli na miejsce strażacy ugasili płomienie, jednak przodu samochodu już nie udało się uratować. Spłonęła instalacja elektryczna z osprzętem, komora silnika oraz przednia szyba pojazdu.

Strażacy ostrzegają, że jeżdżenie ze starą i niekonserwowaną instalacją może zakończyć się tragicznie, na przykład podczas jazdy samochodem. Mechanicy samochodowi radzą natomiast by instalację elektryczną sprawdzać bardzo dokładnie u elektromechanika co najmniej dwa razy w roku, szczególnie jeśli auto ma więcej niż dziesięć lat i zauważamy nawet drobne nieprawidłowości jej funkcjonowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group